Українцям потрібно повернутися до духовного життя, тоді вони знайдуть шляхи найправильніші, і найправильніші вчинки за ними будуть іти слідом.
Євген Грицяк, лідер Норильського повстання у таборах ГУЛАГу 1953 року

Москва - Чичен-Іца

7 серпня, 2019 - 13:29

Навіщо воюють люди? Начебто зрозуміло. Щоб брати рабів і жінок, забирати їжу, багатства, розширювати території оподаткування або ринки збуту. Простіше кажучи, заради матеріальних благ. Але воювати можуть і просто так. Найсвіжіші дослідження слідів цивілізації майя (журнал Nature Human Behaviour) показали: кровожерливі мезоамериканці отримували кайф від процесу, а не його плодів. Їм подобалося вбивати, ґвалтувати і палити. Без будь-якої користі для себе. Захопили місто, провели ритуал приниження переможених і пішли. Тобто в історії вже був приклад чистого мистецтва війни. Тому не треба дивуватися з московської войовничості. Вона з міста-побратима Чичен-Іці. Тут немає художнього перебільшення. Давайте згадаємо, що дали Російській імперії останні двісті років безперервних воєн. Хіба, розгромивши Наполеона, російський народ став жити краще? Ні, гірше, ніж у підкорених ним країнах. Про Першу світову й говорити нічого. Що принесла радянському народові «велика перемога» у Другій світовій? Нічого. Ті, хто програв, і підкорені країни жили краще, ніж СРСР. Що відбувається сьогодні? Яку мету переслідує Росія? Ту ж, що і майя: напасти, захопити, спустошити. Більше нічого ні собі, ні людям. Не будь у них такої агресивності, могли б втричі більше продавати своїх копалин і жити, як в еміра за пазухою, але голос крові разом із її жагою сильніше за розум і прибуток. Ось у чому штука. Тому, друзі, не аналізуйте російську політику категоріями доцільності і зисків. Просто вони задихнулися в неприродній для себе атмосфері довгого миру на континенті.

Вочевидь, прочитавши це, багато хто не погодиться з узагальненням. Мовляв, он скільки москвичів протестує проти режиму, не слід усіх називати кровожерливими. Звичайно, у всіх людей різні ідеали й сутності. Але є домінуючі типажі. Їх там більше 51%, тобто з контрольним пакетом акцій. Навколо росіян повно співчуваючого їм іноземного народу, як і далеких від майя племен, що раділи їхньому курсу на знищення близьких по крові. В цьому і відповідь. Жорстокі народи б'ють своїх, щоб чужі боялися і поважали.  Майська культура підтверджує правило російського афоризму. Якщо правитель Тікаля Чак-Ток-Ічаак вбивав більше співвітчизників, ніж ворогів він все одно вважався видатним полководцем.

Коли перші іспанські мореплавці описали неймовірні тортури полонених у майя (вони катували задля задоволення, а не вивідуючи секрети), ніхто їм не повірив. Як не вірять зараз українцям, що дивляться "Апокаліпсис" на екрані Донбасу. Казали, мовляв, ні, такого не може бути у людей із високою культурою: храмами, своєю Біблією і розвиненою астрономією. Виявилося, конкістадори таки мали рацію...

Цивілізація проіснувала не так довго - 700 років. Потім зникла без видимих причин. У нас є шанс, спостерігаючи за Росією, зрозуміти чому. Якщо, звичайно, їхній ахау не накаже нас з'їсти.

 

Новини партнерів