Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Нехай собі козириться

25 жовтня, 2018 - 12:10

Щоденні дрібниці — зовсім не шрами, їх потрібно скидати з тією ж завзятістю, з якою подразники приходять, — радила одній молодій мамі, а та лише зітхала: з моїми трьома дітьми і часто ледачим чоловіком — це неможливо. Я ж розповіла їй про зустріч із 37-річною мамою — свіжою, стрункою, без жодного натяку на «дамистість», яка до того ж народила трьох дітей і в якої натхнення, якщо хочете, на саме життя, що і допомагає з усім упоратися.

— У чому ваш бонус, — поцікавилася у Наталі Шестюк, — у роботі та родині?

— Так, сам ранок уже розкриває натхнення. Мій чуйний, найкращий у світі чоловік, тепер завжди встає раніше за мене, а прижилося це після народження середульшого Михасика, починає готувати сніданок, збирає дітей — кого до садка, кого до школи. Я прокидаюся від запаху кави і приєднуюся. І так щодня.

Вам же не треба квапитися на роботу, — не відстаю, — потім ви варитеся цілий день у домашній нескінченності, в чому ж основний інтуїтивний і творчий компас?

— Форма мені потрібна не лише для того, щоб подобатися собі в дзеркалі, — посміхається Наталя, злегка, звичайно, хитруючи. — Головне все-таки — працездатність, і я її включаю відразу. Якщо хочете — я електронний надомник, так що дозволити собі бути невиспаною, засмиканою, затюканою і незібраною не можу. Я заробляю на тому, що подобається самій. Бонус в родині — вже те, що вона є — мій коханий, ні, дуже коханий чоловік і троє хлопчиків — від 18 років до трьох.

— Що для вас душевний запал?

Наталя довго не розмірковує, знаю — вона виросла в багатодітній родині, де було досить важко з грошима.

— Я вже в 15 років сказала собі, — продовжила вона. — Ти повинна вміти смачно й економно готувати, грамотно шити та визначитися, як поєднуватимеш фах з увагою до родини. Вже тоді мріяла про дітей. Душевний порив, запитуєте. Відповім — кохання. Чоловік — мій найголовніший друг, до того ж, веселий, енергійний, уміє забезпечити нашу велику родину, не забуваючи і про своїх батьків. Мені з ним ніколи не буває нецікаво. Дуже важливо для мене, що діти зростають у любові, тому впевнена, що вони будуть щасливі.

Як би ви себе описали?

— Не люблю жінок, які весь час ниють, що немає зайвої копійки. Вважаю так — сядь і подумай, чим можеш допомогти родині та заробити навіть тоді, коли діти маленькі. Пам’ятаю — народився мій Михасик, і я зіткнулася з тим, що за величезної пропозиції, не можу швидко придбати те, що потрібно. Якщо щось дуже сподобалося, ціна дуже висока, а що простіше — не влаштовує за складом матеріалу. Так увійшла цілеспрямовано в мережу, не для того, щоб ганяти азарт по всіляких ігрових забаганках і плітках із життя знаменитих і багатих, і, треба сказати, з неї і не вийшла, зробивши своїм заробітком. Уранці, коли діти розходяться, хто в садок, хто школу, хто в інститут, а чоловік на роботу, у мене, звичайно, вже щось на плиті вариться, пральна машинка теж не байдикує, я, суворо дозуючи час, починаю вивчати пропозиції різних торговельних сайтів, де зареєстрована, а треба сказати, повідомлення надходять 24 години на добу, зрозуміло, через різницю в часі. Мої майданчики для полювання і в Америці, і в Німеччині, Англії, Італії, Іспанії, зараз цікавлюся Португалією — там ціни на той же товар можуть бути нижчими. Години дві вивчаю, порівнюю, обмірковую, адже сайти постійно оновлюються, змінюючи ціну, і інколи потрібно дуже поспішати, щоб не проґавити потрібну мені замовлену річ. Свою жвавість тут же передаю в групу, а її склад — досить камерний: мами дітей з садка молодшого Андрійка, мами шкільних приятелів середнього, знайомі старшого Богдана, а ще їхні друзі. Кілька разів на день обід уже готовий, до цього часу — між тим, коли забирати дитину з садка, звичайно, коли все випране, випрасуване, знову здійснюю моніторинг, рахую і перераховую пропозиції. Відчуваю себе, як на біржі, на якій ніколи і не бувала, але швидка реакція завжди при мені, як у бігуна на короткі та довгі дистанції. Мій шопінг приносить певний дохід, у всякому разі, на свої бажання заробляю, вистачає і на сюрпризи для рідних. Навчилася періодично відбивати ненав’язливо, хорошу знижку на вже магазинну знижку, ефективно зігравши, на заздалегідь зібраному досьє на товар, скажімо, на кашемір. Мені подобається, що чоловік мене з голоду хвалить і часто жартує перед друзями, мовляв, ми ніколи не помремо з голоду, оскільки моя дружина ще вміє і трохи шити. Зауважу, за вищим четвертим розрядом. Дізнаюся, що  позаду в Наталі — училище, технікум, інститут.

Не сумніваюся, що трапляються примхливі замовниці, адже покупка заочна, — уточнюю. — Напевно, мелькають претензії — не хочу це, а таке ж, тільки, як у фільмі, з перламутровими ґудзиками, або джемпер дитячий з набиванням — трансформером, треба сказати, що діти зараз схиблені на цій моделі.

— Так от прийшло якось замовлення не з малюнком футбольного м’яча, який змінювався на баскетбольний, а якимсь іншим, інколи докучає і розпарування, до того ж, у протоколах оплати часом не вписується платіжна картка, та і курс у нас міняється ледь не щодня. Все потрібно підрахувати, замовляючи, сплатити швидко — враховуючи всі нюанси, розмірні таблиці, різні вимоги.

— А Франція під рукою, зможеш знайти одну парфумерну фабрику?

— Я там два роки тому купила чудові парфуми, звичайно, за ціною виробника, але ця фабрика продає свої аромати, лише в своїх же фірмових магазинах. У нас їх поки немає, а мої парфуми закінчуються. Вона почала нащупувати, замигтів екран, чомусь спочатку не виходило, але з’явилася і ціна потрібного аромату і адреса. Точно — набагато дешевше, зауважуємо, але, щоб було вигідно, — пояснює моя фахова консультантка, — треба підібрати  ще охочих. Доставка одного замовлення, зрозуміло, буде дуже дорогою. Звичайно, мені не дуже хотілося ділитися інформацією про свої парфуми, бо чомусь упевнена, що цей аромат лише мій, такий тонкий і ніжний, але не варто помилятися — адже парфуми на лінійці. Їх може купити багато-хто, але навряд чи хтось любитиме сильніше за мене, запевняла навіщось себе. Наталя зрозуміла мою паузу і пояснила по-своєму: буває, що клопоту багато, а вигода — мінімальна і, навпаки — без особливої метушні, але з азартом йдучи по сліду, знайдеш щось зручне, модне, з гідною якістю і недорого. І всі задоволені. Хоч і говорять, що мода стала однаковою, як парфуми в Duty Free, але у мене ж не замовляють моделі першої лінії за абсолютно неймовірною ціною, за цим ідуть у бутики, у мене демократична молода публіка, і я їх добре розумію. Жахливо, до речі, не люблю чорні п’ятниці. Скоро листопад, а це місяць, коли вони  проходять і в європейських країнах і в Америці. До цих днів уміло готують власників гаманців, збуджуючи, викликаючи інтерес електронними картинками, навіюючи побоювання, що не встигнеш, що знову спини моторніших мелькатимуть перед тобою,  тобто, підігрівають заздалегідь і без пауз до фінальної п’ятниці, а вона часто спричиняє тільки стреси. Є такий англійський вислів: «You have been had», що перекладається, як «Мене мали». Переконана, чорним п’ятницям у цьому немає рівних. У такі дні я не працюю, адже розумне ніколи не переможе майже начеб безкоштовне, а я завжди шукаю рівновагу, обдуману рівновагу — і це основне правило в нашій родині.

Увечері вже вдома, нюхаючи букетик з висушеного тархуну, чебрецю, ванілі та лаванди, я уловила — ці трави нагадують мені улюблений аромат, який планую замовити у Франції. До того ж, отримати посилку — це так інтригує. Ось що таке — біла п’ятниця, — кажу Наталі, зателефонувавши.

Родина в цей час уже запалила свічки, прикрасивши своє щовечірнє родинне чаювання, відчуваючи особливий аромат розуміння, довіри та кохання. І справді, більшого натхнення і не треба.

Газета: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ