Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

Ну, й хто тут клоун?

Усе, що трапилось з Росією та росіянами за ці 20 років, обрали самі росіяни
26 березня, 2020 - 19:43
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Під час відвідин лікарні для підозрюваних у зараженні коронавірусом у селищі Комунарка президент Росії Володимир Путін чомусь вбрався у костюм кольорів українського прапора: яскраво-жовтий комбінезон і блакитні рукавички. Сам костюм хімзахисту - це модель TyChem 2000C американської компанії DuPont. В описі комбінезона йдеться, що це «найкраще рішення для захисту від неорганічних кислот і лугів високої концентрації за тиску до 2 барів». Він застосовується «під час робіт із водними розчинами хімікатів, для підготовки і змішування фарб, чищення баків і роботи з нафтохімічними продуктами».

У наслідку президент Російської Федерації почав нагадувати міма В’ячеслава Івановича Полуніна в ролі жовтого клоуна на ім’я Асісяй. Щоправда, на відміну від зворушливого шоу відомого артиста, постановки, які влаштовує Путін та його оточення, вирізняються видатною бездарністю та несмаком. У даному разі це стосувалося і добору «хворого», з яким поспілкувався Путін. Ним виявився, за дивним збігом обставин, лікар, кандидат медичних наук, який після спілкування з Путіним дивним чином «зцілився». Звання «хворого» не уточнюється, а втім, після виконання ролі «хворого» служивого напевно підвищили. Репризи кремлівських клоунів традиційно відгонять вульгарністю, змішаною зі смородом табірного сортиру.

«Я приглашаю, когда мы достроим эту больничку новую, на вертолетике слетаем», — за цих слів мер Собянін трохи присів і згорбився, щоб не принижувати своїм зростом вище начальство. Важко в одній фразі так образити російську мову, як це зробив Сергій Собянін, який примудрився поєднати табірний сленг — «больничка» — з дитсадковим сюсюканням — «вертолетик».

Путін при владі рівно 20 років. Саме цього дня, 26.03.2020, відбулися вибори, на яких за Путіна проголосували 39.740.434 особи (52,94%). Міжнародні спостерігачі визнали вибори такими, що відповідають європейськими стандартами, і лише трохи посварили російське начальство за тиск на ЗМІ. До «доби чуровщини» залишалося ще цілих сім років, фальсифікації, звісно, були, але в межах «розумного», тому можна з певними застереженнями стверджувати, що усе це, що трапилося з Росією і росіянами за ці 20 років, і те, що відбувається нині, обрали самі росіяни. Цілком добровільно. А тепер подивімося, що вони (ми) собі обрали.

Для цього треба порівняти, як поводяться уряди різних країн в умовах пандемії.

Оскільки порівнювати можна тільки порівнянне, а оцінка дій влади має бути співмірною з ресурсами,  які вони мають, то є сенс навести приклади з двох груп країн: «багатих» і «бідних».

«Багаті країни»:

Мають можливість підтримувати економіку й громадян. На підтримку економіки й громадян в умовах пандемії # COVID2019 витратять: США — $4 трлн; Велика Британія — $330 млрд; Франція і Німеччина — по € 500 млрд; Італія — €340 млрд; Іспанія — €200 млрд.

Окрім того, ФРН запроваджує: масове тестування всіх охочих і підозрюваних на інфекцію; виявлення всіх інфікованих незалежно від наявності у них симптомів, відстеження всіх їхніх контактів з моменту інфікування і поміщення всіх інфікованих на тривалий карантин; госпіталізація і лікування тяжкохворих в інфекційних боксах спеціалізованих лікарень, оснащених апаратами штучної вентиляції легенів. Поступово ці ж самі заходи запроваджують Франція, Італія та Іспанія, плюс загальнонаціональний карантин.

«Бідні країни»:

Індія — загальнонаціональний карантин (мабуть, найжорсткіший з усіх країн) з повною забороною громадянам виходити з дому, закрито кордони, припинено сполучення між населеними пунктами. Півторамільярдну країну введено у стан тритижневого анабіозу.

Україна — загальнонаціональний режим надзвичайної ситуації на 30 днів. Загальнонаціональний карантин. У Києві закрили метро, наземний транспорт працює тільки за спецперепустками — для медиків, рятувальників, працівників правоохоронних органів, сфери ЖКГ, продуктових магазинів та аптек.

Тобто, влада більшості країн світу, можливо, не одразу, але знайшла свій шлях протидії лихові. Той, який відповідає їх ресурсам і загалом є адекватним загрозі.

Путінська Росія — країна, звісно, бідна за рівнем доходів населення, але за обсягом ВВП на 11 місці у світі. Тому той обсяг підтримки економіки і громадян — € 4 млрд — який путінська Росія виділяє в умовах пандемії, видається непропорційно мізерним порівняно з тим, що витрачають на це країни Заходу. Ще безглуздішими видаються ті заходи, про які Путін оголосив у своєму зверненні 25.03.2020.

Що це за «заходи»?

По-перше, Путін замість карантину відправив країну в тижневу відпустку. Тобто, люди гулятимуть, «туситимуть», питимуть і активно заражатимуть одне одного.

По-друге, ця людина, яка все життя існувала за рахунок державних коштів і ніколи ніяким бізнесом не займалася, наказала підприємцям, багато з яких ледве зводять кінці з кінцями, припинити роботу, відправити працівників у відпустку і цю відпустку їм оплатити. Тобто просто заліз у кишеню до людей, які створюють економіку країни.

По-третє, з відсотків за вкладами понад мільйон рублів Путін вирішив брати 13% на користь держави. За оцінкою експертів, цим рішенням Путін пограбував 4 мільйони вкладників, а загалом з урахуванням їхніх родин — 10 мільйонів осіб. На запитання, який стосунок це пограбування має до пандемії, можна відповісти тільки зустрічним запитанням: а який стосунок до боротьби з тероризмом мало скасування губернаторських виборів 2004 року після Беслана? Точнісінько такий самий ідіотизм і з пограбуванням людей, які хочуть свої кровні зароблені гроші перевести на свої закордонні рахунки.

По-четверте, обіцяв сім’ям з дитиною до 3 років по 5 тисяч рублів. Це, звісно, чудово, але до чого тут пандемія?!

Усі інші путінські заходи такі ж ефективні проти пандемії, як названі вище, тобто ніяк. Так само успішно можна зупинити лісову пожежу за допомогою настільного вентилятора.

А оскільки в регіонах всуціль путінські призначенці, дібрані виключно за принципом особистої відданості, то сподіватися на якісь адекватні заходи з боку місцевої влади марно. Мер Москви Собянін, приміром, категорично відмовився закривати метро, проте заблокував соціальні картки, за якими студенти та пенсіонери могли їздити безплатно. Тобто їздити і заражатися тепер можна, але вже за свій кошт ...

Скоро мине рік, як російський телевізор помирає від сміху над тим, що громадяни сусідньої країни обрали собі президентом «клоуна». Громадянам Росії є сенс сьогодні подивитися на те непорозуміння, яке ми натягли собі на голову 20 років тому, і запитати себе: то хто ж тут клоун?

Газета: 
Новини партнерів