Люди живуть почуттями, а вимагати від них, щоб вони жили думками, це однаково, що вимагати у богів, щоб вони нас почули.
Тодось Осьмачка, український поет, прозаїк, перекладач

Одного разу у Пізі

12 березня, 2021 - 10:38

Збираючись днями на літак, я пригадав собі одну кумедну ситуацію, що трапилася зі мною рівно десять років тому – в 2011-му. Тоді я назбирав трохи грошей і вирушив у давно омріяну мандрівку Італією. У програмі були Рим, Флоренція й Піза, які я мав побачити за тиждень.

Діло було в липні: на вулиці спека, багаж у мене традиційний для лоукостів – один рюкзачок, половину з якого займає велика професійна фотокамера, на яку я хотів знімати пам’ятки й різні красоти. Забігаючи наперед скажу, що на камеру я знімав може першу годину, а потім на це діло плюнув і фоткав собі на телефон. Зрештою, все одно я за ці 10 років так жодного разу й не переглянув ті фотографії, то нащо мучитися?

Але повернімося до теми. Отож, мандрував я собі в задоволення, дні пролітали, мов партія Гриценка на виборах, і ось уже й останній день подорожі – місто Піза. І саме тут мене осінила геніальна ідея – взяти й зекономити трохи грошей. Ну, не зовсім зекономити, а, скажімо так, перенаправити їх у приємніше русло.

А вся річ у тому, що наступного дня свій виліт із Пізи в Будапешт, звідки до Закарпаття вже рукою подати, я мав дуже рано – якщо не помиляюся, то між п’ятою й шостою ранку. За правилами роботи летовищ це означало, що прибути в аеропорт я мав десь між третьою й четвертою. А скажіть мені, будь ласка, о котрій людина має прокинутися, щоб о третій уже бути на летовищі?

Був ще один фактор, який спонукав мене мудрувати й вигадувати собі пригоди на голову: безсоння. Тобто не зовсім безсоння, бо сплю я добре й довго, але зазвичай дуже важко засинаю. І роблю це десь між другою й третьою ночі, особливо на новому місці. Словом, були всі шанси на те, що я зніму собі готель, заплачу за нього немалу – як на мій скромний бюджет – суму в євро, а поспати не вдасться.

Тому я й вирішив, що ніякий готель мені не потрібен, а краще я ті кількадесят євро просто просиджу десь у барах. План був такий: я аж до закриття останнього бару попиваю собі вина й коктейлі, а потім пішки – оскільки з багажу в мене тільки легкий рюкзак – йду в аеропорт, який у Пізі, цьому малесенькому містечку, розташований близько від центру. Ну скажіть, хіба не фантастично, що у цьому хаосі доріг я вигадав такий геніальний і простий план?

Більше того: цей план мені вдалося ще й ідеально втілити в життя, бо хоч місто й маленьке, але барів там удосталь і я зміг від душі гаяти там час і тринькати останні гроші. А під ранок прийшов на летовище (і, либонь, був там першим пасажиром), пройшов реєстрацію, котроль безпеки і потрапив у зал очікування. Там і трапилася катастрофа.

Річ у тім, що до того моменту я тримався досить бадьоро, а в залі очікування розслабився, бо здавалося, що я вже майже в літаку. А до літака було ще півтори години! Тому я розглянувся і побачив у кутку велике шкіряне масажне крісло. Кидаєш євро – і воно 5 хвилин робить тобі приємність. Ясна річ, євро я не кинув, але в крісло сів – воно було м’яким і зручним.

А коли розплющив очі, мій літак уже був у небі. О так, я згадав лайливі слова всіма мовами, які знаю й не знаю! Цілу ніч протриматися і заснути в останній момент, уже перед самою посадкою, не чути оголошень і викликів, проспати все – що може бути жахливіше? Особливо коли вільних грошей у тебе вже не залишилося, а ти, даруйте за слово, в самісінькій Пізі?!

Довелося мені тоді писати своєму другові в Україну, він переказав мені трохи грошей на картку, я придбав (втридорога) квиток на рейс наступного дня, сів на міський автобус і поїхав на море, яке тут усього за дванадцять кілометрів. І вже там купив собі вина й свіжих слив, купався і насолоджувався тим подарунком, який зробила мені доля. День на італійському морі – хіба ж не диво? І хоч у підсумку я не зекономив, а заліз у борги, але тепер, через десять років, та ситуація мені згадується як кумедна, а не проблемна. З плином часу усвідомлюєш, що саме такі курйози і є тими пригодами, заради яких варто жити.

Новини партнерів