Люди живуть почуттями, а вимагати від них, щоб вони жили думками, це однаково, що вимагати у богів, щоб вони нас почули.
Тодось Осьмачка, український поет, прозаїк, перекладач

Про науку державного управління

26 квітня, 2021 - 20:50

Свою кандидатську дисертацію з державного управління (Державна управлінська еліта) я писала 9 років – почала в 2000 році, захистилася в 2009. Пройшла етап здобуття і аспірантуру.

Простудіювала всі джерела від Київської Русі до сучасників, в тому числі Восленського «Номенклатури».

Мій науковий керівник Володимир Васильович Корженко вичавив з мене всі соки, не видаючи статті «у світ», поки вони не стануть прийнятними (а він перфекціоніст, щоб ви розуміли). Саму роботу я шліфувала до того моменту, коли мені було гидко на неї дивитися і я в черговий раз вийшла з кабінету, грюкнувши дверима, вирішивши, що все, з мене вистачить. (Потім повернулася, ага)

Моя кафедра державного управління ХарРІ НАДУ, заснована родоначальницею школи управління в Україні Одинцовою Галиною Сергіївною, вичавила те, що залишилося в мені від наукового керівника? Нескінченні звіти, теоретичні семінари, рекомендації тощо.

Без удаваної скромності скажу, що, спираючись на проведений аналіз, я передбачила Помаранчеву революцію саме за півроку до її початку і Революцію гідності за 10 років. Пам'ятаю досі фразу, якою закінчувалася одна зі статей: «Або еліта змінить своє ставлення до народу, або їй доведеться змінити країну проживання».

На моєму захисті не було жодного питання, яке заздалегідь було підготовлене, або лояльного члена комісії.

Тому, будь ласка, коли ви пишете, що науки державного управління немає, або що всі дипломи куплені, або що кандидати наук - це мода минулого століття типу золотих ланцюгів 90-х, пишіть тоді, що немає професійних журналістів, чесних поліцейських або хороших лікарів. Тоді пишіть одразу, що всі люди козли.

P.S. Захист Ківи вас здивував? «Ха» три рази. Скільки таких ків захистилося за 30 років? А ще десятків кандидатів і докторів з купленими або перекладеними з російської роботами? Але це не означає, що науки немає. Просто в науці є проблеми. Як і всюди.

Новини партнерів