Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Руки геть від тризуба!

20 серпня, 2021 - 11:59

Українська влада на чолі з Володимиром Зеленським на ювілейний День незалежності хоче зробити українцям «подарунок» – ухвалити Великий державний герб.  Постає тільки одне питання — невже саме Великого державного герба нам не вистачає для повного щастя? Та й для чого нам Великий державний герб, якщо величнішим за древній тризуб ніколи й нічого не буде?

Уже майже всі учасники конституційного процесу в 1996 році, історики й фахівці запевнили, що згадка про Великий державний герб у Конституції була поступкою комуністам, які вірили, що в майбутньому вдасться проштовхнути якийсь варіант із серпом і молотом, а тризуб відтак стане другорядним державним символом. У жодної притомної людини в Україні, навіть у не дуже патріотичних людей тризуб не викликає відторгнення, адже кожен бачить, що цей символ – досконалий у своїй простоті. Кращого не вигадаєш і не створиш; до того ж він є нашим древнім символом, і разом із гривнею створює символічну єдність з княжою епохою. Від себе додам, що тризуб ще й має войовничий характер, він – особливо в цю історичну добу – нам дуже личить. Та й загалом тризуб з усіх поглядів – ідеальний!

Для чого ж його тоді змінювати чи визнавати другорядним, «малим»? Чому Зеленський так ухопився за цю ідею, що навіть проштовхнув позачергове засідання Верховної Ради з цього  приводу, та ще й на такий важливий для всіх українців день? Я довго думав про це, але якоїсь логічної версії все ж не знайшов. Бо ця ініціатива глибоко абсурдна, шкідлива, невчасна і зайва.

Але все ж висловлю свій здогад: Зеленський лобіює ухвалення Великого державного гербу, бо це вписується в його улюблену справу – імітувати бурхливу діяльність. Його, як і всіх малих (і я не про зріст) людей, збуджує вже саме слово «великий», адже принципи «зеленої» імітації навіть ремонт спортзалів і басейнів гордо називають «Великим будівництвом». Припускаю, що оточення Зеленського переконує його, що одному з «найвеличніших лідерів світу» личитиме ухвалити «велике» й історичне рішення – прийняти Великий герб. O sancta simplicitas!

Ідея ухвалити Великий державний герб настільки ж абсурдна, як і затія перевернути прапор догори дригом чи змінити перші рядки українського гімну на щось більш оптимістичне й переможне. І коли такі ідеї висловлюють міські божевільні чи фріки з соцмереж – хай би ще було, але коли за щось таке береться влада, хочеться сказати: займіться нарешті реальною роботою, а не імітацією бурхливої діяльності й доленосних рішень. Руки геть від нашого тризуба, не псуйте нам свято!

Новини партнерів