Найбільше лихо, що його може заподіяти нам ворог, - це привчити наше серце до ненависті.
Франсуа де Ларошфуко, герцог, принц де Марсіяк, видатний французький письменник-мораліст

Страждання за Трампом і американський кирдик

14 січня, 2021 - 19:41
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

На організаторів і учасників російських ток-шоу ненависті, які повернулися після новорічних та різдвяних канікул, чекало справжнє свято, що його їм влаштували, з одного боку, прихильники Дональда Трампа, які організували похід і взяття Капітолію, а з іншого боку — противники 45-го американського президента, які проголосували за його імпічмент.

 «Америка зламалася!»  — цими словами Євген Попов розпочав програму «60 хвилин» від 13.01.2021, і в принципі, на цьому її можна було б і закінчити, оскільки всі наступні слова були лише уточненням.

Ольга Скабєєва повідомила телеглядачам, що «США — це бананова республіка», а також, що їй — «кирдик»...

Мені було лише 6 років, коли на орбіту було запущено перший штучний супутник Землі, але я добре пам’ятаю ту наснагу, з якою ця подія була зустрінута.  Ось така сама атмосфера піднесеності була в студії «60 хвилин», коли присутні там професійні патріоти обговорювали те, що вони сприйняли як «зникнення Америки», а також «загибель Заходу».

«Зруйновано міф про Америку! Немає там і не було ніякої демократії!»  — радісно оголосив декан вищої школи телебачення МДУ Віталій Третьяков. — «Зі статуї свободи впав одяг. Усі думали, що там юна прекрасна дівчина, а там виявився потворний монстр!»

«Досить низькопоклонства перед Заходом!» — рішуче закликав присутніх віце-спікер Державної думи Петро Толстой і суворо обвів очима студію, намагаючись виявити того, хто все ще схильний до цього вартого осуду низькопоклонства. — «Та нехай вони там, на Заході, хоч перетикають одне одного шампурами!»  — з надією вимовив віце-спікер російського парламенту.

Побажавши жителям Заходу здійснити акт взаємного самознищення у такий варварський спосіб, нащадок великого письменника висунув проти них обвинувачення, що пояснює такий суворий вирок: «Вони спеціально влаштували весь цей розгардіяш у наше православне Різдво!  Вони сподівалися, що ми не помітимо, але ми помітили!»

«Ми бачимо обличчя тієї самої Америки!» — з огидою сказав «політолог» Олексій Мартинов, після чого його власне обличчя набуло мрійливого виразу і він почав пророкувати: «Там білих битимуть чорні, як в Україні росіян б’ють бандерівці!»

«Ви що ж, негрів порівнюєте з бандерівцями?» — ласкаво посварила «політолога» Ольга Скабєєва, після чого продовжила опис жахів, які чекають на Америку після виборів. — «Але це ж деградація!  Америкою почнуть правити гомосексуальні негри, і Америка зникне! Вони, ці негри, повинні бути ще карликами і сліпими!»

Свій погляд на те, як саме вмиратиме Америка після виборів, пред’явив громадськості штатний «ліберал за викликом» Сергій Станкевич. «В історію входять «январисти», — повідомив колишній член Міжрегіональної депутатської групи. — «Їх будуть розшукувати, ув’язнювати, їхні долі будуть трагічними! Демократична партія — це конгломерат меншин на чолі з Термінатором».  Тут треба віддати належне художній уяві Сергія Борисовича, оскільки до нього Байдена з героєм Шварценеггера напевно ніхто не порівнював.

Єдине, що утримувало Сполучені Штати від остаточної загибелі, — це Дональд Трамп, і після його виходу з Білого дому Америку вже ніщо не може врятувати.

Втім, якщо щодо питання неминучої і болісної загибелі США в студії «60 хвилин» спостерігалися повна єдність і гармонія, то щодо Трампа панував плюралізм.

«Заборонений Трамп солодкий!» — глибокодумно оголосив співробітник «Коммерсанта» Сергій Строкань, пояснюючи, чому трампізм цілком може політично пережити Трампа.

«Трамп виявився, на жаль, украй нерішучим і недієздатним президентом!» — журився віце-спікер Толстой, явно шкодуючи, що Трамп не очолив похід своїх прихильників на Капітолій. Та як би було добре, якби президент США, особисто, на чолі натовпу погромників, увірвався до зали засідань Конгресу і влаштував бійку з охороною. Ось це був би сюжет!  Однак, на жаль, Трамп не дав здійснитися заповітним мріям віце-спікера.

Натомість ідеалу декана Третьякова Дональд Трамп повністю відповідає, про що Віталій Тоєвич тут же оголосив. «Я — за Трампа! Я йому симпатизую», — поділився з присутніми декан Третьяков. — «Трамп увійшов в історію людства. Він прийшов осушити вашингтонське болото, йому цього зробити не дали, але він показав усьому світу міазми цього болота! Він — чесна людина!»

На останній фразі декана Третьякова в студії пролунав сміх.  «Так його ще ніхто не називав!» — крізь сміх вимовив ведучий Євген Попов. «Так, Трамп — чесна людина!» — продовжував наполягати Третьяков із такою люттю, що заперечити йому вже ніхто не наважився...

Душа російського патріота, як відомо, відзначається безмежною широтою. Тому, крім світлої радості від спостережень за загибеллю Америки, там завжди вистачає місця і для лютості щодо України, і для гордості за вітчизняні досягнення. У програмі «60 хвилин» ці два почуття поєдналися в сюжеті про те, як українська влада перешкоджає проникненню у свою країну «кращої в світі» російської вакцини «Супутник — V».

На думку декана Третьякова, причиною цього стали деякі вроджені особливості, властиві українському народу.  «Є Аристотелева логіка, є математична логіка, а є особлива наука — українська логіка. Це логіка бандеризму», — поділився своїми дослідженнями декан Третьяков.

Віце-спікер Толстой вирішив поставити нацистську антропологію декана Третьякова на солідну фашистську геополітичну основу. «Все існування України — це наслідок комплексу неповноцінності!»  — авторитетно заявив віце-спікер...

Щодо комплексу неповноцінності Петро Толстой зауважив правильно, тільки не зовсім за адресою.  Повна відсутність чіткого уявлення про майбутнє Росії, наростання погіршення життя у своїй країні, клубок невирішених і нерозв’язних проблем змушують кремлівську обслугу шукати щастя у неприємностях, що їх переживають близькі й далекі сусіди, сприймаючи реальність відповідно до принципу: «Щастя — це коли у сусіда  корова здохла».

Газета: 
Новини партнерів