Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Стюардеса на ім'я Олена

або Дивовижні пригоди Сергія Шойгу
5 серпня, 2019 - 14:00

Московське інтернет-видання The Insider опублікувало матеріал, який свідчить, що російський міністр оборони Сергій Шойгу йде шляхом свого попередника Анатолія Сердюкова. Ні, не в плані проведення в армії будь-яких реформ, а в плані тісного злиття амурних і корупційних справ. Як ми пам'ятаємо, Сердюков змушений був залишити свою посаду, коли з'ясувалося, що отримані в Міністерстві оборони відкати він перекладав на рахунки, підконтрольні своїй коханці Євгенії Васильєвій (за сумісництвом поетесі). Тут навіть незрозуміло, який з гріхів був гіршим на думку Путіна і його близького кола. Ці люди працюють за принципом общаку. Тобто їм приблизно відомо, скільки кожен з них забирає з державної кишені в особисту. І, відповідно, все, чесно прихоплене у держави, розподіляється в точній відповідності з номенклатурною вагою. Спроба ж пустити частину такого роду прибутків повз общак розглядається як щурництво - найстрашніший злочин у таких спільнотах. Але у випадку з Сердюковим не менш кримінальним був і сам факт наявності у нього коханки - недарма обшук у Васильєвої було проведено зразково-показово - з самісінького раннього ранку, і так, щоб гарантовано застати у неї тоді ще чинного міністра оборони. Справа в тому, що дружина Сердюкова Юлія має батьком дуже непросту людину - Віктора Олексійовича Зубкова, колишнього главу фінансової розвідки, колишнього прем'єра і першого віце-прем'єра і чинного голову Ради директорів ВАТ «Газпром». Загалом, особа дуже і дуже наближена до Путіна. Тільки через одруження з Юлією Сердюков і став міністром оборони. Вірогідно, Віктор Олексійович також став ініціатором скандалу з гулящим зятем («я тебе породив, я тебе і вб'ю»). І не зносити б Анатолію Едуардовичу голови, хоча б за щурництво, але він вчасно схаменувся, повернувся до законної дружини («І з дошкою спатимеш з пральною...», якщо згадати класика) і відбувся лише легким переляком і позбавленням міністерської посади. Та й Євгенія Васильєва відбулася суто символічним терміном, який навіть незрозуміло взагалі, відсиділа чи ні.

З Шойгу ж усе складніше. Ще в 2006 році бульварна «Експрес-газета» повідомила, що у Сергія Кужугетовича, тоді - голови МНС, є коханка і 6-річний позашлюбний син Данило: «Зі слів поважного старця, сусіда знатного сімейства в елітному котеджному селищі, Олександра Івановича, хтось Олена Ш-ва працювала стюардесою на літаку МНС і супроводжувала кращого міністра Росії у всіх його нелегких службових відрядженнях. І одного разу, під час повернення з важкої, сповненої відваги й героїзму експедиції, геть утомлений Шойгу (адже гарує він, як червоний нарком) (прихильність Шойгу до певного роду напоїв давно вже не є секретом. - Б. С.) не встояв перед чарами красуні блондинки. Незабаром на світ з'явився чарівний малюк, якого Сергій Кужугетович і Олена нарекли красивим ім'ям Данило». The Insider з'ясував, що йдеться про Олену Шебунову, якій у 1999 році, на момент знайомства з 44- річним Шойгу, було 26 років. Насправді Данило Сергійович Шебунов народився 6 березня 2001 року, тобто в 2006 році йому було лише п'ять років. Судячи з фотографій, Данило має певну зовнішню схожість з передбачуваним батьком. Зараз він - футболіст молодіжного складу тульського «Арсеналу» - команди російської Прем'єр-ліги, що спонсорується оборонними підприємствами. 11-річна дочка Шебунової Даша, яка теж має деяку зовнішню подібність до Шойгу, наразі вчиться у престижній приватній школі «Президент» у Жуківці, яку раніше закінчив Данило.

Після знайомства з міністром справи Олени Шебунової швидко пішли в гору. Простенький ВАЗ 21083 вона змінила на Mercedes-Benz і золотавий Lexus RX 330. Далі - більше: BMW i3, Toyota Land Cruiser тощо. Останнє придбання - Mercedes-Benz GLS 350D 4МАТIС вартістю 6 млн. рублів. Олена часом порушує ПДР на Кутузовському проспекті по дорозі до своєї квартири на вулиці Академіка Павлова площею 181 кв. м. Вона дісталася їй від Андрія Чижика, співвласника АТ «Спеціалізований забудовник МКСМ», підрядника МНС. Але це - так, дрібні міністерські подарунки (хоча квартира коштує, ймовірно, щонайменше 60 млн. рублів). Є подарунки і крутіші. Головний з них - гігантський маєток в елітному селищі Жуківка вартістю 1,5 млрд рублів, по сусідству з путінськими друзями, олігархами Ротенбергами. На ділянці землі вартістю 600 млн. рублів є кілька будинків - маєток, будинок для прислуги і гараж із безліччю автомобілів. Ділянка - це відкат від Михайла Кочеткова, власника ТОВ «Холдинг ОСК Груп», яке отримує підряди від Головного військово-будівельного управління № 4 Міноборони. А на будівлі вартістю 900 млн. рублів, цілком можливо, Сергій Кужугетович витратив свої, кровні, чесно зароблені.

Ще Шебунова володіє дуже дорогим рестораном (салат там коштує близько 12 доларів) на Мінській вулиці, який зачинили наступного дня після його відвідин кореспондентом The Insider. За свідченням останнього, обідати там йому довелося на самоті, що наводить на думку, що ресторан використовується перш за все як «пральня» для відмивання грошей. Якось із друзями мені довелося побувати в одному такому закладі в Москві. Увечері в п'ятницю наша компанія з чотирьох чоловік була єдиною, що вечеряла в залі на 100 місць. Підозрюю, що в тому ресторані, згідно зі звітами, щодня відбувалися банкети на 100 і більше персон.

Однак коханка Шойгу виявилася причетною і до великого бізнесу, пов'язаного з владними структурами. У 2014 році Шебунова стала співвласником петербурзького ТОВ «Спецбудконструкція», яке взяло в лізинг у ЗАТ «Спецбуд-Лізинг» виробничі лінії для виготовлення легких сталевих конструкцій. А «Спецбуд-Лізинг» - це дочірнє підприємство ФГУП «ГВСУ № 14», підвідомчого Міністерству оборони РФ. Крім того, фірма Шебунової стала постачати Міноборони, але вже через ФГУП «ГВСУ № 12», оздоблювальні матеріали для будівництва військових містечок, виконуючи суто паразитичну роль посередника між двома структурами Міноборони (фактично це - той самий відкат). Арбітражний суд установив, що по лізингу ТОВ «Спецбудконструкція» зі структурами Міноборони навіть не розплатилася. Але на той час Шебунова її щасливо покинула, і всі акції компанії-банкрута опинилися у володінні одного петербурзького таксиста.

До серпня 2018 року колишня стюардеса володіла 30% в ТОВ «Ліфтові інновації». На послугах московському Центру управління міським майном та іншим держустановам воно врятувало 60 млн. рублів. Діловим партнером Шебунової є Володимир Павлов, який у жовтні 2018 очолив АТ «Воєнторг», яке забезпечує Міноборони найрізноманітнішими послугами, в тому числі з харчування військовослужбовців і шиття військової форми. До 2016 року Шебунова була співзасновником ТОВ «Лега-Харчовик», яким до недавнього часу володіла 81-річна Галина Ахметова. З Шебуновою її пов'язують багаторічні й майже родинні стосунки. «Лега-Харчовик» не тільки керує безлюдним рестораном на Мінській, а й займалася держзакупівлями. Вона заробила понад 120 млн. рублів на контрактах щодо забезпечення харчуванням структур Міноборони і МНС. У випадку з МНС фірма порушувала закон, оскільки виходило, що підрядники міністерства одночасно були співробітниками його підприємства (Ахметова очолювала ГУП «Харчовик», в якому починала свою кар'єру в МНС Шебунова). А Міноборони контракти з фірмою Ахметової-Шебунової укладало взагалі без конкурсу. Чоловік же Ахметової заснував торгово-будівельну компанію «Ост-Вест» - підрядника Головного військово-будівельного управління № 1. А контрольоване Шебуновою ТОВ «По Текстильпостачпром», ліквідоване в березні 2019 року, встигло заробити на контрактах з «Воєнторгом» майже мільярд рублів. Плащі, кепки і костюми закуповувалися у неї без конкурсу. Керівником фірми була Наталія Брикіна, тісно пов'язана з Шебуновою.

За підрахунками The Insider, всього за час любовного зв'язку Шойгу з «Оленою Прекрасною», який, за даними джерел видання, завершився в 2017 році (можливо, міністр знайшов більш молоду), пов'язані з Шебуновою фірми заробили на угодах з Міноборони і МНС, щонайменше, 6,5 млрд. рублів, удвічі перекривши діяння сердюковської «пасії» Євгенії Васильєвої.

Тепер залишається чекати, чи будуть оргвисновки. На відміну від дружини Сердюкова, дружина Шойгу Ірина Олександрівна Антипіна нібито не має якихось впливових родичів, які могли б сприяти кар'єрі її чоловіка. Сергій Кужугетович зробив кар'єру завдяки близькості до Єльцина, а від нього у спадок перейшов Путіну. Втім, законну дружину і двох дочок він теж не образив. Ірина Олександрівна президент компанії «Експо-ЕМ», що займається бізнес-туризмом і має МНС одним з головних клієнтів. Старша дочка Юлія - директор Центру екстреної психологічної допомоги МНС, а її чоловік Олексій Захаров - заступник Генпрокурора і колишній прокурор Московської області. Молодша дочка Ксенія входить до штабу військово-патріотичного руху «Юнармія» і в 2009 році, щойно їй виповнилося 18 років, придбала дві ділянки загальною вартістю 9 млн. доларів у районі Рубльово-Успенського шосе. Ну, цим дріб'язком, зрозуміло, ніхто перейматися не буде. А ось близько 100 млн. доларів, виведених через коханку, - це вже щось, схоже на щурництво. За таке Путін і покарати може. Заодно буде на кого звалити провали в Донбасі і Сирії (не для публіки, звичайно, а у вузькому колі). Проблема одна - підібрати іншого міністра оборони. Якщо Путін її вирішить, Шойгу, можливо, мало не здасться. Адже тестя-заступника у нього немає.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ