Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

У Росії закликають знищити Україну

9 липня, 2018 - 13:37

Насправді, в закликах стерти Україну з лиця землі немає нічого нового. Російські пропагандисти вже давно не приховують, що Україна в їхньому уявленні не має права на існування, і закликають «виправити цю історичну помилку». Ще відвертіша стаття на цю тему з’явилася на популярному сайті «ура-патріотів» «Полит. Навигатор». «Хватит обмана. Украина сама не развалится» — проголосив автор у заголовку, відразу ж позначивши заповітні сподівання своїх читачів.

Основна думка опусу є гранично простою: Україна — це абсолютне зло, а тому її слід у прямому сенсі слова стерти з лиця землі, а її населення повністю вирізати.

«Україна сама не розвалиться. Всупереч нашим сподіванням, всупереч людській логіці, всупереч шарлатанам-аналітикам, які ніколи не залишаються без роботи... І головне її завдання — знищувати нас. І жодні державні кордони й система міжнародного права нас не захистять, тому ми маємо справу з абсолютним Злом, для якого немає умовностей... По суті, Україна є терористичною організацією, чиї спонукальні мотиви далекі від людських... Населення України, по суті, ті самі росіяни, яких Україна покликана знищити... і чим довше ми будемо тягнути з вирішенням проблеми, яка виникла, практично, всередині нашої території, нашого економічного, політичного й географічного простору, тим ця проблема буде ставати більшою. І всі наші дії, які не вбивають Україну, роблять її сильнішою. Нехай навіть за її збоченими мірками», — повідомляє автор Валентин Філіппов, який через непорозуміння називає себе «тележурналістом».

У цих сентенціях, по суті, чудово все: і заява про те, що невелика, позбавлена ​​ядерної зброї країна, що роздирається мародерствами російських загарбників, покликана, виявляється, «знищити Росію», і при цьому Росія виявляється абсолютно беззахисною перед міццю української агресії; і вказівка ​​на те, що «проблема України», виявляється, існує на російській території, і, головне, абсолютне розлюднення цілої держави і прирівнювання її до «терористичної організації» і «абсолютного зла».

Відповідно, висновок, що робиться автором, повністю випливає з озвученого вище — за розлюдненням жертви завжди йдуть заклики до її варварського знищення.

«Що треба робити? Відповідь на це питання знали наші предки. Ворога треба знищувати, а не схиляти до миру... Єдиний дієвий спосіб — це повне звільнення України від існуючої там влади. Повна зачистка території від сотень тисяч нацистів і вбивць», — закликає Філіппов.

Далі «тележурналіст» вказує і конкретні методи, якими потрібно домогтися поставленої ним мети:

«Вибити основу з-під існуючої влади, посіяти хаос на її територіях і планомірно відбирати місто за містом, селище за селищем, кожен метр дороги, берега, землі, неба... А питання «Що скаже Америка?» потрібно ігнорувати. Тому що, як правильно зауважив новий президент Росії, — «Навіщо нам світ, в якому немає Росії?», — інструктує він, завершуючи опус заявою, що Україна є «економічним, політичним та географічним простором Росії».

Насправді, поява таких «шедеврів агітпропу» ще не означає, що Путін планує нове вторгнення до України найближчим часом. Але немає сумніву, що Кремль й надалі буде всіма силами намагатися дестабілізувати країну зсередини, тобто, цитуючи Філіппова, «сіяти хаос на її територіях». А для цієї мети йому необхідні ще нові терористи, готові сіяти цей самий хаос в обмін на обіцянки, що «абсолютне зло» і «найстрашніша загроза для Росії» буде знищено буквально відразу після того, як бойовик виконає чергове завдання.

При цьому, крім ідеологічної підготовки терористів і вбивць для розхитування ситуації в сусідній країні, Росія займається їх професійною військовою підготовкою. Так, на сайті «Царьград», заснованому «спонсором» війни на Донбасі олігархом Костянтином Малофєєвим, було опубліковано деталі підготовки кадрового складу «військовиків ДНР» в «Донецькому вищому загальновійськовому командному училищі», заснованому на базі його радянського аналога. Стаття не приховує, що майбутніх «кадрових сепаратистів» готують колишні бійці харківської організації «Оплот», а один із «ветеранів» «Оплота», Олександр Куренков, став начальником виховного відділу новоствореного училища. До речі, за словами учасників харківського «Майдану», саме «Боротьба» і «Оплот» найбільше відзначилися у побитті людей 2014 року. Коли спроба захоплення Харкова провалилася, частина бойовиків почала дистанційно організовувати сепаратистські проекти в Харкові та Одесі, й навіть готувати теракти.

«Боротьбисти» намагалися проголосити «Одеську автономну республіку» і «Харківську народну республіку». Також у «Боротьби» була спроба створити терористичну організацію «Українська червона армія», але її активістів було заарештовано СБУ, і далі цього справа не пішла. Кілька членів «Боротьби» вирушило воювати під керівництвом Мозгового, один пішов працювати до Губарєва в Донецьк», — перераховував учасник Майдану Михайло Лебедь, який безпосередньо відстежував активність проросійських сепаратистів на сході України.

Тепер, як з’ясувалося, частина терористів зайнялася військовою підготовкою своєї зміни, і теж з обов’язковим включенням ідеологічної обробки.

«На стінах актуальна наочна агітація — Порошенко у вигляді Гітлера, євроінтегрованого противника у формі а-ля модний західний гей-парад. Власна кольорова газета», — описує автор статті.

Однак незважаючи на істеричний стиль пропагандистської преси та наявність досвідчених терористів-політруків, «моральний дух» ДНРівців, якщо вірити свідченням очевидців, знаходиться не на висоті. Так, російська художниця Катрін Ненашева, яка пережила у травні цього року тортури в «ДНР» виклала в соцмережах свої спогади, де, крім перенесених страждань, описує і стан її катів.

«Я помер 2014-го. Мене немає. Нас немає... У мене немає абсолютно нічого, я ніхто ні тут, ні в Росії. В Україні на мене чекає смертна кара... Я приїжджаю до Ростова, а там від мене шугаються. Кажуть: їдь далі на свою війну!.. Тільки це не моя війна!.. На нас всім начхати. Нас залишили вмирати», — описує слова своїх мучителів Катерина (текст передано дослівно, за винятком нецензурних слів — КК).

Словом, поки чергова партія «захисників Донбасу», розчарувавшись у «духовних скрєпах», повністю переходить на пиятику, мародерство й тортури людей, Кремль та афільовані від нього структури поспіхом набирають нових бойовиків, натхнених закликами «знищити українську загрозу» і картинками із зображеннями гей-парадів, намальованих терористами з «Оплота» на стінах колишнього радянського військового училища в Донецьку.

Новини партнерів