Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Весняне загострення?

26 березня, 2021 - 21:13

Ні, це таки божевілля. Весняне загострення. Вдумайтесь в одне з головних звинувачень, яке висуває СБУ екснардепу, організатору та першому командиру батальйону «Донбас» Семену Семенченку та позаштатному агенту НАБУ, як він себе називає, Євгену Шевченку (я «виношу за дужки» звинувачення у створенні «незаконної військової організації» - це інший сюжет, зазначу тільки, що СБУ діє в річищі звинувачень з боку Лукашенка на адресу того ж Семенченка). Вони, мовляв, «організували ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Росії, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами».

Кожне слово тут – на вагу золота не лише для політологів, а й для тих, кого раніше звали «людьми у білих халатах» (тепер вони, не міняючи професію, дещо змінили форму одягу). Як на мене, запчастини для військової техніки та т.зв. «товари подвійного призначення» українські покупці придбати у Росії можуть лише нелегально. Чи, може, я помиляюся, і попри війну між двома державами триває співпраця у військовій сфері, як за Кучми та Януковича? То скажіть про це прямо – мовляв, наша влада тільки прикидається, що протистоїть російській агресії, насправді у нас усе нормально! І всі санкції Кремля проти України – фейк! Ні, цього, певен, не стверджуватиме жодний речник чинної влади, навіть у стадії найлютішого весняного загострення.

А тому підемо далі. Як можна завезти до України те, що придбане поза нею нелегально? Ясна річ, в обхід митного контролю. Бо відповідних документів на такі речі немає і бути не може, крім того, на митниці вистачає публіки, готової працювати на кого завгодно за грубі гроші (включно з російською розвідкою). Справедливість цього твердження доводять численні скандали, пов’язані з корумпованістю митників. Продавали державним підприємствам оборонного комплексу, а ті купували? Бо ж, очевидно, українських аналогів немає? То треба ордени давати за таке, а не кримінальні справи порушувати!

І, нарешті: що таке за умов ринкової економіки «завищені ціни»? Хто це в директивному порядку встановлює ринкові (!!!) ціни, а? Чи, може, в СБУ користуються офіційними прейскурантами російського ВПК? То нехай охочі їдуть до Росії, офіційно купують там «товари подвійного призначення» і запчастини до військової техніки, оформлюють усі документи – і проходять як російський, так і український митний контроль. А ми на це подивимося та посміємося. Хоча з позбавлених розуму, як відомо, не насміхаються…

Узагалі-то цікава картина: за словами секретаря РНБО Данілова, пальним, виробленим на нафтопереробному заводі, що розташований на території «ЛДНР» і належить подружжю Медведчука-Марченко, заправляють танки агресора, тобто «танки Росії на окупованій території Донецької й Луганської областей». Але в цьому випадку – за безпосередню підтримку агресорів й окупантів – кримінальну справу не порушують. А от за зміцнення військової потужності України – порушують. Недаремно Офіс президента (а де ж усі справи вирішуються?) вже назвали «Шапітолієм». Не випадково до студію «плюсів» принесли розмальовані учасниками акції протесту двері Офісу – мовляв, дивіться всі, це був справжній погром (кілька вибитих шибок і розмальовані стіни та двері – це погром? ну-ну, а де десятки спалених авто, розгромлених адміністративних споруд, де вбиті та поранені, як у погромах у США торік? цирк, та й годі)…

Що ця назва справедлива, підтверджує інформація з начебто зовсім іншої сфери. Я особисто не дивлюсь і дивитися не збираюся програму «Ліга сміху» виробництва «Кварталу 95», яка виходить в ефір на телеканалі 1+1. Але мої колеги часом дивляться і розповідають дивовижні речі (до речі, підтверджені публікаціями у мас-медіа). Виявляється, «Ліга сміху» активно і регулярно висміює вакцинацію від COVID-19 і розповідає про її катастрофічні побічні ефекти. Ось один із таких скетчів: «Я вакцину вколов, тільки є одна побочка. – Що, запахи, нюх не повертається? – Запахи, нюх все нормально. Ми курці піддослідній вкололи, вона ось в совок перетворилась. – Почекайте. Ми вам виділили два мільйона. Ми вас попросили зробити 40 мільйонів вакцин. Нам треба щепити Україну! – Ти що, Україну в совок перетворити хочеш?». В іншому скетчі дія вакцини порівнюється з наркотичним засобом: «Не хочете вакцину недорого? Надійна. Я третій раз вколовся. 100 доларів грам. Беріть. Без "побочки". Не хочете? Добре, запропоную Потапу – він ніколи від вакцини не відмовлявся». Ще один номер зветься «Прямий репортаж з лікарні». Очевидно, ковідної: «Алло! Провакцинувалися? І що? Ну це нормально. Ніс збільшився на 10 сантиметрів? Ну ви ж знаєте, чим більший ніс, тим більший… А, ви – жінка??? Зайдіть до мене, голос підозрілий». Це говорить персонаж-лікар…

Не стану далі втомлювати читачів «Дня» описання скетчів «Ліги сміху» на тему вакцинації від COVID-19. Можливо, для когось це витончений гумор, але, видається, йдеться про банальний несмак і відверте хамство. Та головне – такі скетчі, як на мене, відраджують частину аудиторії від вакцинування. А це вже питання національної безпеки, чи не так?

Найсмішніше тут те, що формат «Ліги сміху» створений «Кварталом 95» під керівництвом Володимира Зеленського, коли він ще не засідав у «Шапітолії», а займався своєю справою. І президент досі отримує мільйонні роялті за проекти «Кварталу». А разом з тим закликає українців здійснити щеплення…

Ні, як хочете, а ми спостерігаємо весняне загострення в колі певних осіб. Добре, якщо воно не охопить ширше коло української публіки.

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ

Новини партнерів