Краса - це нескінченність, виражена у закінченій формі.
Фрідріх Вільгельм Шеллінг, німецький філософ

Вірус, маски і шахраї

9 квітня, 2020 - 17:08

Як і все в нашому житті, карантин стався несподівано. Форс мажор. Як снігопад в грудні, що застав зненацька снігоприбиральні машини, як тепла весна, що підігрівається розжареними батареями, як кілька дощових днів в жовтні, що створюють колапс біля будь-яких під'їздів з мінімальними заглибленнями - хоч вплав добирайся до зазначеного місця ...

Так і тут. Ще 10 березня ми з колегами були на прем'єрі багатостраждального фільму Михайла Іллєнка «Толока» в величезному кінозалі «Київської Русі» на 1000 з гаком місць - раділи зустрічі з друзями, цілувалися-обнімалися, як заведено, жартували з приводу коронавируса (Китай вже лякав страшними цифрами хворих, тривожно було і в Італії), вчилися вітатися ліктями і внутрішньою стороною стопи, іронічно поглядали на самотню глядачку в масці, мовляв, зовсім мізків у людини немає, масками мусять користуватися тільки хворі ...

А на наступний день оголосили, що з 12 березня в країні вводиться карантин. Масок в аптеках не було, рукавичок і дезінфікуючих засобів теж - чи то для співробітників аптек пандемія коронавирусу також виявилася несподіваною новиною, чи ненавмисною радістю - як то кажуть, нічого особистого, шановні жителі та гості столиці, бізнес ... Тиждень, другий ми намагалися шукати якісь особисті зв'язки, щоб придбати бодай щось з перерахованих вище, вкрай необхідних речей - хтось став сам шити маски, хтось пропонував домашні рецепти засобів для дезінфекції ... А днів через 10 інтернет замайорів пропозиціями найрізноманітніших масок - з респіраторами та без, з вугільними фільтрами, медичні тришарові, 94% захисту FFP2 (що ця абревіатура означає - невідомо, але вражає), 99% захисту, але без абревіатури, хіт сезону PittaMask із вісьмома (!) перевагами, з бавовни і гіпоалергенних матеріалів, різних кольорів і дизайнерськими витребеньками. З вигадливими назвами - «Фламінго на зиґзаґу», «Точки на шоколаді» - не питайте, чому - це потрібно бачити ... За 13, 20 гривень (але великими партіями), за 97 гривень (проте з 37- відсотковою знижкою, правда, вже …) і так далі.

Як людина законослухняна і та, що не любить хворіти, я підійшла до питання вибору маски серйозно - вивчила всі пропозиції, і зупинилася на чорній масці (по-перше, це красиво) з вугільними фільтрами (по-друге, практично, їх в комплекті 10). Ціна маски зі знижкою була 190 гривень, але якщо розділити на 10 виходить 19. Дешевше, ніж решта, і користі від неї явно більше, ніж від самопальної «маски з вушками» «Фламінго на зиґзаґу». Замовила. Через пару хвилин зателефонував координатор, уточнив деталі, номер відділення «Нової пошти», її адресу, подякував, сказав, що протягом трьох днів замовлення буде виконано. «Європа ...», - подумала я розчулено.

Дійсно, через кілька днів прийшло повідомлення, що маска вже чекає на мене і не дочекається, поки не викуплю її з полону, заплативши 244 гривні. Ну, це з доставкою, як ви розумієте. На пошті, загорнувшись у шалик, в якихось безглуздих незручних рукавичках (за зручними йду сьогодні - про це пізніше), я все одно вирішила перевірити посилку, розкрила фірмовий пакет - дійсно, в прозорому (який я, звичайно ж, розривати не стала) лежала прекрасна чорна маска - мій захист від підступного коронавирусу ...

Вдома, попередньо все протерши дезинфікуючим засобом, я з нетерпінням розкрила і прозорий пакет ... І завмерла від подиву, навіть ущипнула себе, оскільки в першу хвилину поділитися враженнями від побаченого було ні з ким. Ніяких 10 вугільних фільтрів в посилці не було і згадки. Не вірячи своїм очам, я навіть помацала в першому пакеті, раптом завалялися ... Більш того, маска і не передбачала ніяких кишень, отворів для цих самих фільтрів - це був витончений шматочок поліестру, як на стильному купальнику - ну, дівчатка мене точно зрозуміють ... І все. І все. Маленька ганчірочка (навіть і не дуже стильна, що особливо прикро) за 190 гривень. 244 з доставкою.

Я віддихалась, випила імбирного чаю з лимоном - не для імунітету, просто нічого іншого не було, і зателефонувала своїм благодійникам з міста Харкова - Рогожинському Владиславу Руслановичу і Рогожинській Юлії Вікторівні (добре, що «Нова пошта» залишає телефони постачальників), сподіваючись, що помилочка вийшла. Телефон працював, але виклик постійно скидали. Тоді я написала дипломатичну смс, привіталася і попросила зателефонувати мені, більш того, попередивши, що я журналіст, і без наслідків цинічний обман не залишу, оскільки є у мене припущення, що маска, надіслана мені, - не від «кутюр». А далі - тиша. Я написала ще одну смс. Відповіді не було. Думаю, без злого наміру, просто ніколи - працюють в поті чола для збереження здоров'я нації, бо маски шити все одно потрібно, карантин триває довгий (хоча їх рекламу в інтернеті вже знайти не можу). Але свій вибір спритні підприємці В'ячеслав і Юлія Рогожинські з міста Харкова зробили. І тому я ділюся враженнями від їхньої продукції - запам'ятайте ці імена, і не сподівайтеся на чудотворні вугільні фільтри, це - прекрасний міф. Який теж іноді розвінчують.

P.S. Сьогодні йду отримувати рукавички і дезинфікуючий засіб. Хто знає, може будуть друга і третя серії. Не хочеться, звичайно. Адже людям потрібно вірити, правда?

Новини партнерів