Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Войовниче православ'я

14 квітня, 2020 - 15:41

Взагалі-то, друзі мої, треба якось переводити нашу державу з конфесійного в світське. А то ж додамо до ISIS ще й OSRU (Orthodox state of Russia and Ukraine), таке ж темне, войовниче і зухвале.

І мова тут не тільки про попів, які мають намір перевести народ з цього століття в позаминуле. І навіть не в поділі церков на нашу і не нашу. Знову ж таки за прикладом західного підходу до ісламу, де вчать, як відрізняти поганий від хорошого. Треба займатися парафіянами в виховному сенсі. Наприклад, обмежувати вихлюпування своїх релігійних пристрастей на голови всього населення. Якщо хочеться їм вітати публіку, то нехай роблять це, як скрізь у світі сучасних людей: happy christmas! happy easter! Зрозуміло ж, рідною мовою. А таїнства нехай залишаються таїнствами, інтимними моментами, які некрасиво виставляти про людське око.

Відділення церкви від держави така ж важлива річ, як і соціальні реформи, друзі. Наприклад, Києво-Печерську лавру, що стала зараз джерелом зарази, не можна було передавати церкві, оскільки вона є національною пам'яткою історії і культури українського народу. Тобто належить всім громадянам, незалежно від їх релігійних переконань. Треба виправляти дурниці, вчинені нами в 1991 році, коли віру в Леніна швидко замінили вірою в бога, причому єдиного, а не різних, яким поклоняються наші люди. Що привело до заміни войовничого атеїзму войовничим православ'ям, яке зараз активно займається прозелітизмом на всій території країни. За останні 20 років мало не в кожному селі на півдні України побудовані церкви. Одночасно з цим богобудом, до речі, потворним в естетичному плані, зникали школи, бібліотеки. Про сучасні центри комунікацій і знань - і говорити марно. Немає їх. Проте розум населення щільно затьмарює дим попівських кадил. Адже біда ортодоксальних релігій в тому, що вони воюють з наукою, заперечуючи знання і прогрес. Це ми бачимо сьогодні в багатьох містах, включно з Одесою, де попи, які зачарували владу, не тільки наплювали на медицину, а й кинули виклик всім людям, що виконують вимоги карантину заради загального блага.

Новини партнерів