У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Як навчитися любити листопад

Або поради, як смачно пережити найтемніший місяць року
12 листопада, 2018 - 12:56

Знаю, знаю, ви скажете – найдовша ніч у грудні, проте у грудні уже буде білий сніг, передноворічний ажіотаж і відчуття свят, що невпинно наближаються, тому про темінь думати - особливо ніколи. Зате в листопаді, навіть із переведеними годинниками, ніч приходить мало не в обід. З-поміж множини прислів’їв і прикмет про цей напівзимний* місяць мені особливо припала ось ця – день у листопаді як заячий хвіст, не встигнеш прокинутися – уже вечоріє.  Коли я запитувала у друзів, що їм подобається у листопаді, то окрім знижок на екзотичний відпочинок, кілька пригадали й про темінь, у якій метушаться люди на ще денних своїх маршрутах. Окрім електричного світла, у цей сезон нам допоможе правильна розстановка акцентів і вміння перевести недоліки місяця у його переваги.

По-перше, немає нічого поганого, якщо постаратися і знайти у листопаді додатковий час для сну. Нехай то будуть хоч зайві двадцять хвилин, зате як приємно закутуватися, розуміючи, що сьогодні можна полежати довше. Беріть приклад з природи – ведмеді і білки, та навіть їжаки впадають у дрімотний стан саме напередодні грудня.

Якщо в жовтні ми боролися із холодом легким какао, то в листопаді варто пошукати рецепти глінтвейнів, пуншів, грогів або гарячих безалкогольних ягідних морсів. Краплинка рому додасть аромату вашому вечірньому чаю (або уже згаданому какао), а келих гарячого глінтвейну зігріє пізню прогулянку у вечірньому тумані. Туман – теж листопадова особливість і нею треба уміти насолоджуватися. Не вирушайте у далекі мандрівки, а прогуляйтеся пішки і простір навколо здивує своєю казковістю. Кольори і звуки набудуть густоти, запахи вологої осені подарують приємні асоціації і може на вечерю вам захочеться гарбузової печені.

Повертаючись до напоїв, варто згадати також ситний мед. Ще з часів Київської Русі у листопаді приходив час братчин. Братчина, як пише Вікіпедія – вид бенкетування у складчину, де також вирішувалися питання общини. Мед цей не був дуже п’янкий, а здобрений травами сприяв профілактиці та покращенню здоров’я. Іноді, за князівським наказом таким медом безкоштовно частували на вулицях.

Кіно і книги, у мудрої людини для них час знайдеться завжди, проте в дощ і вітер, які частенько гуляють надворі цього місяця, ви навіть не стоятимете перед вибором, що робити. Ясна річ, кутатися і продовжувати читати. Тим паче, стільки чудових нових книг і перекладів з’являються якраз у суворий час, і гріти носа в книгарні чи кінотеатрі – чим не корисний листопадовий прийом виживання!

Усіма впізнаване нині хюге – це теж продукт листопадоподібної погоди данців. Вони настільки старалися полегшити собі життя у темноті і холоді, що перетворили це на справжнє мистецтво щастя. Нам більше поталанило із кліматом, проте шанс спробувати свої таланти до кутання, утеплення, зігрівання та чаювання все ж варто. Гарного листопада!

І ще, підтримуйте синичок, білочок та всіх ймовірних звірів, яким сутужно знаходити їжу. Така допомога і проста, і цікава і корисна.

*напівзимний – у листопада є чимало красивих народних і діалектичних назв, які чудово його описують – напівзимник, грудкотрус.

Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments