Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Як перший канал знайшов фашизм в Ізраїлі

У російському телевізорі створили новий ксенофобський мутант: гібрид антисемітизму, українофобії й антизахідництва
20 травня, 2021 - 19:37
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

Московський телевізійний центр був заснований  1939 року. Спочатку мовлення було з Шаболовки, потім радянське телебачення переїхало на вулицю Корольова, і контора стала називатися Телевізійний технічний центр «Останкіно». Через вісім десятиліть багато що змінилося. Пішли в минуле керівники тієї країни та керівники того телебачення. Та й тієї країни більше немає. Сьогоднішнє російське телебачення начебто не надто схоже на ту, єдину на той час, програму, з якої розпочиналося радянське телемовлення.

Але якимсь загадковим чином багато штампів того радянського телебачення вижили, трохи пристосувалися до нових умов і знову заполонили тепер уже численні програми російського телебачення. Пам’ятаєте знаменитий слоган: «Сіонізм — це фашизм»!? Його дуже любили використати товариші з Антисіоністського комітету радянської громадськості. Так от, нікуди він не подівся. Причаївся до певного часу, а зараз виліз. Причому, вірус антисемітизму сьогодні мутував і об’єднався з вірусами ненависті до України та Заходу. І ось ця гримуча суміш зараз виливається з телевізора в голови росіян.

У програмі на Першому каналі «Час покаже» від 17.05.2021 обговорювали події в Україні, але постійно відволікалися на палестино-ізраїльський конфлікт у пошуках паралелей. Економіст Михайло Делягін безпосередньо в прямому ефірі зробив декілька політологічних та історичних відкриттів. Ключем для них стало слово «жидобандерівці». Слово це економіст Михайло Делягін вимовляв декілька разів. Із великим задоволенням, пестячи та бавлячись ним у роті. Так от, цей термін, виявляється виник невипадково. Виявляється, українські націоналісти, як стало відомо економістові Делягіну :

«Страшенно непокоїлися, що термін «націонал-соціалізм» був скомпрометований Гітлером. Але якщо ми подивимося на Ізраїль, і візьмемо теорію націонал-соціалізму в чистому вигляді, без історичних конотацій, то це держава, яка реально цю теорію втілила: соціалізм для своїх, і ракети для всіх інших».

Істотний внесок у конструювання гібридного вірусу, що об’єднує ненависть до євреїв і до українців, зробив «політолог» Араїк Степанян. Виявляється, саме євреї і керували українськими націоналістами:

«Коли була антиросійська риторика, коли ось ці нацисти вийшли на вулиці, багато лідерів цих українських нацистів — вони були євреями. І ці євреї — націоналісти, які повинні були принести антиросійську риторику, вони як євреї підтримали Ізраїль, але їхній статус — українські націоналісти». Кінець цитати.

Розбиратися у сутінках свідомості Араїка Степаняна, якого в телевізорі знайомлять як «доктора філософських наук» і «члена президії Академії геополітичних наук», —  завдання невдячне. Тим паче, що антисемітизм цього персонажа далеко не новина. Саме йому належить відкриття, що «геноцид вірмен був замовлений єврейською англосакською мафією». Але ось саме цим своїм «відкриттям», що євреї керували українськими націоналістами, «геополітик» Степанян усунув нерозв’язне протиріччя в головах багатьох росіян-патріотів, що страждають юдофобіями різного ступеня тяжкості.

Адже, погляньте, яка виходить неузгодженість. За що російському патріотові-антисемітові наказано не любити «бандерівців»? Правильно — за те, що «бандерівці» проти євреїв. Але ж і російський патріот-антисеміт, він теж проти євреїв. Виходить, що він своє відображення в дзеркалі повинен ненавидіти, чи не так? І ось тепер, «геополітик» Араїк Степанян пов’язав усі кінці з кінцями і створив цілком собі внутрішньо несуперечливу конструкцію, в якій геть затишно можна ненавидіти і євреїв і українців-«бандерівців».

Якщо «економіст» Делягін і «геополітик» Степанян — особи, можна сказати неофіційні, а тому до їхніх заяв, пори те, що прозвучали на Першому каналі, можна ставитися як до прояву «плюралізму», то слова Костянтина Затуліна, депутата Держдуми чотирьох скликань, що належить до фракції «Єдина Росія», та до того ж члена Наукової Ради при Раді безпеки РФ і члена Ради із зовнішньої та оборонної політики, цілком можна сприймати як виявлення державної позиції. І ось у чому вона полягає:

«Ізраїль відмовляється визнавати ХАМАС стороною конфлікту, вважаючи його терористичною організацією. Насправді за мірками тероризму вони (Ізраїль і ХАМАС) стоять на одній дошці. В Ізраїлі культ вседозволеності: коли справа стосується боротьби з тероризмом, вони готові бомбити кого завгодно. Вони (ізраїльтяни) готові оголосити  будь-якої миті де завгодно зону своїх інтересів, в Сирії, в Ірані і так далі, і з цієї точки зору Ізраїль, звичайно, — проблемна держава на Близькому Сході».

Отже. Ізраїль і ХАМАС «за мірками тероризму» стоять на одній дошці. А ще «євреї керували бандерівцями» й Ізраїль «утілив ідею націонал-соціалізму». І це ще не повний перелік ксенофобських гасел тільки з однієї програми одного каналу. Для аналізу всього потоку ксенофобії, що ллється на Ізраїль  цими днями в російських ЗМІ, статті не вистачить, знадобляться томи. Що буде наступним кроком? Долучення Ізраїлю до списку «недружніх країн» і заклик до остаточного вирішення єврейського питання?

Поки іржавий бронепоїзд державного антисемітизму стоїть на запасній колії та лише періодично пострілює в увсебіч. Для профілактики та підтримки бойової форми. Сьогодні вістря імперської агресії путінської Росії спрямоване проти України. Але це не означає, що Ізраїль може ігнорувати путінську Росію як потенційну загрозу. Адже, як нещодавно заявив президент Росії, палестино-ізраїльський конфлікт «відбувається у безпосередній близькості від наших кордонів і безпосередньо зачіпає інтереси нашої безпеки».

Ну, а кордони Росії, за переконаннями того ж видатного географа «ніде не закінчуються». Так що доки цей «географ» залишається при владі й у його розпорядженні є один із найбільших ядерних арсеналів на планеті, ніхто не може почувати себе у безпеці. Жодна держава. Жоден народ.

Газета: 
Новини партнерів