Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

Зачіска у стилі спойлер

«23-31.08.2017»
31 серпня, 2017 - 19:44

Не те щоб Україна зовсім не Техас, та все ж. І Трампи наші дрібніші, і стіна на кордоні нижча. І замість тропічних тайфунів у нас вирують переважно медійні шторми. А ще їхні буревії називають то чоловічими, то жіночими іменами. А у нас, якщо шторм, то ще можуть бути варіанти, але бурю можна назвати лише Юлею — із цим згоден навіть Міхо. Кожна сукня щодо ефекту — як твіт Трампа, нова зачіска — як зміна історичних епох. Ось зараз, наприклад, усі гадають: зачіска в стилі Дейнеріс знаменує чергову битву престолів чи просто близький прихід Зими.

Така вже вона, останній тиждень серпня — кияни вже повернулися в місто, а дороги ще не закопали, на вулиці по-осінньому мерзлякувато, але ще буде по-літньому тепло. Політики перед новим сезоном пробують воду, українці ворожать на цінах на газ для автомобілів і на кавуни, що поганого чергова осінь їм ще принесе.

Із старенького: озвучив Гришин/Семенченко на ZIKу, мовляв, блокували ми блокували, здавалося, пощастило, спровокували експропріацію бойовиками українських підприємств на Донбасі, а українська економіка все одно зростає. Значить, блокуватимемо далі, може, вже не на Донбасі, а там, де можна нанести серйозніші збитки. Мовляв, за літо ми набралися сили. І точно, на око набрав ще п’ять кілограмів. Тут доречними можуть виявитися горезвісні гройсманівські баржі, добре, що без «генерала мороза» Дніпро перегородити Гришину з товаришами поки не вдасться.

Якщо на внутрішньому фронті гришинська колона обіцяє продовжити блокаду, то на зовнішньому, як нам намагаються це подати, готують її прорив. Основне завдання — навіть не ввезти грузинського коня до Трої. Саакашвілі розраховує на бенефіс (він взагалі сильний переважно в жанрі політичного стендапу), але на сцені від зірок буде передбачувано тісно, — кожен з основних гравців у опозиціонерів сподівається увірвати трохи слави для себе. Самому Міхо в цій п’єсі відведена роль передчасно померлого від рани в п’яту Ахіллеса — всім зрозуміло, його час в українській політиці минув. Делегація після зустрічі розраховує на ефектні фото побоїв, добре, що є з недавніх часів соціаліст Ківа, щоб було кому їх нанести. Ківа, звичайно, базіка відомий... Так, праві з бітами у нас уже були, аби лівих бойовиків осінніми вітрами не принесло.

Із новенького: на минулому тижні обговорювали інформаційне вкидання про союз Тимошенко з Аваковим. Тут питання навіть не в горезвісній жабі з гадюкою, адже Аваков при цьому розкладі все втрачає, а Юлі, крім нічим не підкріплених обіцянок, нічого йому взамін запропонувати. Чому в такому разі це обговорюють? Може, просто немає про що більше в ефірі говорити. А може, хтось — не факт, що сама Тимошенко — розраховує цим забити ще один клин у коаліцію напередодні вересневих голосувань у Раді пенсійної, медичної, освітньої, хотілося б, і земельної реформ. Дуже для багатьох з українських політиків, не лише для Путіна, чим гірше, тим краще, навіть для деяких з тих, хто більше всіх про необхідність цих реформ говорить.

Утім, усе це не більше ніж мишача метушня на тлі світової прем’єр-ліги. Залишилося трохи більше трьох тижнів до виборів у Німеччині, і, хоча перемога партії Меркель здається вирішеною, не варто забувати, що, як і на виборах американського президента, у німецьких спільників Путіна на руках ще можуть залишатися старші козирі. Всупереч зростаючій заклопотаності ООН і міжнародним санкціям, Пхеньян продовжує запуски ракет. — На відміну від батька та діда, Ин може собі це дозволити, адже завдяки реформам Північна Корея вже може себе прогодувати. Та й погрози Трампа все менше його лякають — чим довше той гавкає на Північну Корею чи на Венесуелу, тим менше віриться, що він наважиться їх укусити. Стара байка на новий лад — Моська влізла в шкуру Слона, але так і залишилася Моською.

Якась рання цього року осінь. Начебто ще серпень, але в повітрі вже пахне штормами. Втім, цієї зміни сезонів лякатися не варто. Ніж усі буревії, мене більше лякає мертвий штиль.

Рубрика: 
Новини партнерів

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments