Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Зламана іграшка

23 березня, 2018 - 12:11

Фейсбук підказує, що рівно рік тому Надія Савченко поговорила на зупинці з виборцями, які розповіли їй, що у всіх бідах нашої країни винні євреї.

Схоже, пошук «своєї теми» закінчився мінометами, баржами, що стріляють, і обваленням купола. Від євреїв, до мінометів - один крок.

Я не знаю, що більше вплинуло на її психічний стан. Цілком можливо, що полон, російське правосуддя і неочікуване депутатство діяли на неї однаково гнітюче. За короткий термін вона багато через себе пропустила. Оцінки її діяльності діаметрально протилежні. Шлях від героя - до зрадника. Від політика нового покоління - до підручної замшілого Медведчука, який ґрунтовно провонявся кучмізмом.

Юрій Луценко назвав Надію Савченко торпедою. У кримінальному жаргоні це ув’язнений, який виконує винесений злочинним співтовариством смертний вирок щодо іншого ув'язненого. Нерідко торпеда відсилається з цією місією з одного табору в інший. Тут погоджуся з Юрієм Віталійовичем, який не втрачав часу у в’язниці і займався самоосвітою. Дуже схоже, що Надю запустили. При зовнішній некерованості з неї стирчить кнопка, на якій написано «марнославство». Саме ця її вада і стала наріжним каменем у цій історії.

Я не «топив» за Надю, не робив це і за Саакашвілі, але всі ці історії з переворотами, масовими вбивствами, Курченком, гранатами, баржами і куполами мають одну мету - дискредитацію мирних протестів, де може прозвучати незручне слово «імпічмент», що не пестить слух влади. Наша влада любить комфорт і миттєво записує у противники і зрадники всіх, хто хоче її із зони комфорту видавити. Україна - зручна для влади країна, хоча її клімат не всім підходить, але повернімося до Савченко...

Надія зробила все, щоб сісти на лаву підсудних, де, швидше за все, буде показувати свій фірмовий знак вже не Путіну, а Порошенку.

Треба підключити всю свою фантазію для того, щоб повірити в успіх здійснення задумів змовників. Після переможного виступу генпрокурора впору було викликати не конвой, а санітарів. Думаю, санітари замислилися б: забирати Савченко чи прихопити ще кого.

У виступі Луценка я почув попереджувально-повчальні нотки для всіх отруєних «зрадою» активістів і всіляких блогерів, але я можу помилятися, бо упереджений, а значить - необ'єктивний.

Кумедно, коли у Верховній Раді всі почали скандувати: «Мед-вед-чук». Адже багато хто знає про роль і діяльність кума Путіна, а «генпрокурор» вдає, що у нього поки немає доказів. Якщо шукати докази на дні дірявої склянки, то там їх і не буде. Ведучий льотчик Наді поки поза підозрою і безперешкодно літає чартерами на територію противника, а ведена...

Є багато запитань у справі «злочинного дуету» Рубан - Савченко. Таке враження, що Рубан почав активно співпрацювати зі слідством задовго до його затримання. З огляду матеріалу, який був представлений правоохоронцями, можна зробити висновок, що всі «працювали» на головну героїню, розкриваючи саме її негативний образ.

Мета цієї спецоперації, де Надя отримала головну роль, ще й у тому, щоб перекласти відповідальність на політичну силу Юлії Тимошенко, яка за ручку привела Савченко в парламент, про що відразу заговорили всі балакучі голови БПП.

Блискуча операція! Хвилина слави генпрокурора, який виступав, і просто присутнього голови СБУ, приголомшена Савченко, яка, проте, тримала стійку, обурені депутати. Картинка вийшла якісною і майже завершеною. Можуть! Можуть, коли хочуть! Тут можна не думати про вбивство Гонгадзе або Шеремета, інші «забуті» злочини, які стали справами безчестя і непрофесіоналізму влади і правоохоронців.

Не буду говорити про те, що Надія Савченко - помилкова ціль (слідство розбереться). Барон Мюнхгаузен стверджував, що витягнув сам себе з болота за волосся. Схоже, Надія переплюнула легендарного німця і сама себе за волосся тягне в темницю.

А що далі? Галас навколо Наді продадуть за дуже хорошою ціною. Дози правди будуть чергувати з порціями марення так, що гранати, міномети і баржі, що стріляють, здадуться дитячою забавкою.

В кінцевому підсумку Надя не буде потрібна нікому, від неї відхрещуватимуться всі, хто раніше робив на ній рейтинги. Надя вже об'єднала українців, коли була в'язнем Путіна. Тепер українців будуть об'єднувати проти неї. Закон жанру, коли плюс змінюють на мінус. Подібне ми бачили, коли друг президента й успішний грузинський реформатор перетворився на ворога і агента Кремля. Як тут не повірити в могутність Путіна? Ми самі надуваємо цю бульбашку так, що у неї зморшки згладжуються.

Гра продовжується. Будуть ще виступи в судах, увага преси, зоряні години, хвилини, секунди. А потім - забуття. Зламана іграшка нікому не потрібна.

Валерій ФУЙОР, правозахисник

Новини партнерів