Я знаю, що багато людей розчаровані тим, що Майдан не приніс швидких змін. Але питання, швидко або повільно ми рухаємося, набагато менш важливе, ніж питання, рухаємося ми або стоїмо на місці.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель УГКЦ

Анкета для учасників Літньої школи журналістики «Дня»

Ваш шанс!

«День» оголошує набір до ювілейної — 15-ї — Літньої школи журналістики

Плануєш серйозно займатися журналістикою? Хочеш розширити свій світогляд і прослухати лекції найкращих лекторів України та закордону? Мрієш навчитися збирати й обробляти інформацію, готувати матеріали до друку? Тоді ти просто не маєш права пропустити свій унікальний шанс  провести літо інтенсиву в редакції «Дня»!

Щолипня ми відкриваємо для нашої читацької аудиторії нову та цікаву українську молодь. А для тебе, шановний студенте (випускнику), — необмежений світ стандартів якісної журналістики. За чотирнадцять років діяльності школи у ній взяли участь понад півтисячі слухачів! І хоча не всі випускники нашої школи працюють у журналістиці, — вони, як самі часто зізнаються, після вишколу «Дня» «мислять по-новому». А отже — зміцнюють громадянське суспільство.

Частина випускників ЛШЖ вже працює у провідних українських медіа. А найкращі стали повноцінними творцями «Дня».

Щороку ми пропонуємо учасникам школи традиційно насичену програму: крім роботи у режимі щоденної газети й виконання редакційних завдань, відбудуться зустрічі з яскравими постатями української політики, культури, інформаційного простору, майстер-класи кращих журналістів «Дня».

У попередні роки учасники Літньої школи зустрічались із послами багатьох країн, як-от послом Канади Романом Ващуком, Литви Марюсом Януконісом, Туреччини Йонетом Джаном Тезелем та іншими, керівником Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим, військовим експертом, адміралом Ігорем Кабаненком, державним діячем Євгеном Марчуком,  відомим публіцистом та науковцем Оксаною Пахльовською, керівниками провідних телеканалів України, народними депутатами — парламентарем V, VI, VII скликань Андрієм Сенченком, головою парламентського комітету ВР України з питань освіти і науки, а нині — міністром освіти Лілією Гриневич, народним депутатом  Ганною Гопко. А також — із відомими й досвідченими журналістами, зокрема, Ольгою Герасим’юк (перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, телеведуча), Олександром Ткаченком (генеральний директор «1+1 медіа»), Павлом Кужеєвим (головний редактор каналу «112 Україна»), Віталієм Портниковим (ведучий каналу «Еспресо ТВ») та багатьма іншими.

«День» також започаткував іншу важливу форму — інтелектуальних подорожей учасників Літньої школи журналістики до знакових в історії та культурі нашої країни місць. Ми почали це робити задовго до того, як в Україні активізувався внутрішній туризм, який, на жаль, здебільшого ще важко назвати інтелектуальним. А на «карті» мандрівок наших літньошколярів — дуже ємні назви: Батурин, Суботів, Крути...

Та найважливіший компонент школи — практична журналістика — це постійний майстер-клас у вигляді щоденної праці пліч-о-пліч з компетентними колегами над випусками щоденної газети.

Цього року програма для наших слухачів — традиційно насичена. Поки не будемо розкривати повністю інтригу того, що чекає на студентів. Скажемо лише кілька деталей про роботу попередніх випускників  ЛШЖ-2016: школа тривала 26 днів, під час яких студенти зустрілися з 32 лекторами (!), здійснили інтелектуальну подорож у Батурин, побували на екскурсії в кінноспортивному клубі та гольф-клубі, а також у «Мистецькому Арсеналі» та Верховній Раді України. Крім зустрічей із запрошеними лекторами, студенти також ознайомилися з роботою Інституту суспільно-економічних досліджень, комітетів Верховної Ради, офісу Представництва Програми розвитку ООН в Україні, редакції телеканалу «112 Україна»... За результатами цих зустрічей під чітким керівництвом лекторів «Дня» студенти самостійно підготували матеріали для публікацій.

Запрошуючи молодь взяти участь у конкурсному відборі до Літньої школи, ми розраховуємо на побудову партнерських стосунків. Тому ставимо певні умови до потенційних учасників, водночас пропонуючи їм комфортні умови вишколу та всіляке сприяння у вирішенні побутових, у тому числі житлових, питань.

У нас є лише одне правило — ми запрошуємо найкращих. Щоб пройти конкурс — уважно читайте умови. Отже, необхідно:

* заповнити анкету учасника на сайті «Дня»;

* записати відеорезюме (хронометраж до 1 хв.);

* познайомитися із Деревом пізнання газети «День» (для перегляду в браузері повинен бути увімкнутий дозвіл відтворення Flash) і написати есе на тему «День» — 20 років якісної альтернативи. Що це?»

За участь у Літній школі журналістики, спрямованій на розвиток інтелектуальних та творчих здібностей молоді, оплати ми не беремо, але хочемо побачити, чи здатні ви бути партнерами.

До заявки обов’язково потрібно додати:

* скановану копію квитанції про передплату друкованої версії «Дня» або електронне повідомлення про передплату пдф-версії газети (її можна оформити за посиланням);

* чек, що підтверджує придбання однієї із серій книжок із Бібліотеки «Дня» (рекомендуємо подарувати її рідній школі).

Літня школа журналістики «Дня» триватиме із 3 до 31 липня.

Заявки на участь можна подати до 28 червня (включно).

З питань передплати і придбання книжок телефонуйте: (044) 303-96-23, пишіть на адресу amir@day.kiev.ua, звертайтеся до інтернет-магазину на сайті «Дня» або приходьте безпосередньо в редакцію: м. Київ, проспект Перемоги, 121д, каб. 4.7 (відділ реалізації).

Файли мають бути менші ніж 2 МБ.
Дозволені типи файлів: jpg
Лінк на відео в Youtube
Файли мають бути менші ніж 2 МБ.
Дозволені типи файлів: gif jpg png
Файли мають бути менші ніж 2 МБ.
Дозволені типи файлів: gif jpg png