Люди живуть почуттями, а вимагати від них, щоб вони жили думками, це однаково, що вимагати у богів, щоб вони нас почули.
Тодось Осьмачка, український поет, прозаїк, перекладач

Маршрут №1. Випуск 72-73. Луцьк

Ціна 20 грн
2
Мова: 
українська
Рік видання: 
2019
Кількість сторінок: 
44
Формат: 
21,5*29*0,5 см
Обкладинка: 
м'яка
Вага: 
150 гр.

«Щоби Луцьк сподобався туристам, він має сподобатися лучанам», — переконаний виконувач повноважень міського голови, секретар Луцької міської ради Григорій ПУСТОВІТ. «Маршрут №1» розповість і про світові шедеври Художнього музею Луцька, який є одним із найвідвідуваніших туристичних об’єктів Волині, і про врятовану історію в Музеї волинської ікони. Саме тут зберігається чудотворна Холмська ікона Богоматері — одна із чотирьох апостольських. І звісно, представимо у випуску унікальну архітектуру та фестивальні принади міста для мандрівників. Але ми покажемо і «особистий» Луцьк його творчих мешканців — зокрема авторки неологізму «Луцько», поетеси Ольги Ольхової та проректорки СНУ імені Лесі Українки, блогерки «Дня», громадської активістки Анни Данильчук.

Оксана Штанько – кандидатка історичних наук, директорка комунального підприємства «Центр туристичної інформації та послуг»:

- Цьогорічне святкування 934-ї річниці Луцька впродовж 7 – 8 вересня увінчалося низкою знакових подій. Маю на увазі міжнародну наукову конференцію «Луцький з’їзд 1429 року на тлі епохи», дивовижну й казкову, мультиплікаційну виставу «Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І», феєричне шоу «Ніч у Луцькому замку. Саміт у Луцьку» тощо.

Гарним доповненням до цих заходів став особливий випуск всеукраїнської щоденної газети «День» «Маршрут № 1. Луцьк». Він увібрав у себе рефлексії щодо нашого міста від представників влади, істориків, дослідників, журналістів.

Роздуми пані головної редакторки Лариси Івшиної про шляхетність Волині й далеко не провінційну атмосферу Луцька, влучні зауваги виконувача обов’язків міського голови, секретаря Луцької міської ради Григорія Пустовіта про важливість розуміння кожним із лучан унікальності й краси міста, де вони мешкають, концептуальне інтерв’ю із дослідницею міської минувшини Оленою Бірюліною стосовно знаковості з’їзду європейських монархів у Луцьку року Божого 1429 постають перед очима зацікавленого читача разом із низкою інших актуальних, часами несподіваних історичних й мистецьких знахідок у віночку слави рідного Лучеська.

Завдяки музикологу Івану Кузьмінському дізнаємося про музику й музикантів на Луцькому конгресі, історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко розповідає про жінок у житті його ясновельможної милості князя Вітовта, Олександр Котис ділиться унікальними світлинами Луцька часів Першої світової війни. Особливий проникливий погляд на рідне місто має і проректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анна Данильчук. Її мудра порада «дивитися з правильних ракурсів і чути справжні звуки» спонукає прислухатися до рідного міста, розуміти і ще більше любити його.

«Маршрут №1», присвячений Луцьку, – цікаве і потрібне, інтелектуальне й пізнавальне чтиво. Це справжній подарунок нашому місту і усім його мешканцям.

Про це та багато іншого ви зможете прочитати, придбавши випуск «Маршрут №1. Луцьк» у магазині або за телефоном відділу реалізації: (044) 303 96 23.

20 грн
1
0
0
0