Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Літопис солідарності

Пропонуємо українцям підтримати одне одного, долучившись до нової акції «Дня»

ФОТО З ФЕЙСБУК-СТОРІНКИ ЛЮДМИЛИ АНТОНЕНКО, ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ МІСТА КИЄВА

Газета «День» уже багато років завдяки світлинам, які ви, наші читачі, надсилаєте на фотоконкурс, формує літопис життя України у фотографіях. Цьогорічний літопис, вочевидь, буде непростим. Зараз наша держава переживає подвійно складний період — потрібно рятувати здоров’я не тільки наших бійців, а й багатьох українських громадян.

Існує чимало порад, як нам вберегтися від вірусу — лишатися вдома; не торкатися руками носа, рота, очей; мити руки протягом 30-40 секунд... Водночас ще один ефективний засіб проти пандемії — це солідарність. Зараз в Україні (та й по всьому світі) ми бачимо, як люди все більше усвідомлюють пов’язаність одне з одним. І окрім нашестя коронавірусу, є також потужна хвиля взаємодопомоги, розуміння.

 

Солідарність може проявлятися у різних масштабах:

 • Від сусіда, який приносить їжу літнім людям, до підприємця, який знайшов спосіб, аби його працівники працювали віддалено, закупив тисячі експрес-тестів, щоб українці могли перевірити своє здоров’я.
 • Від українців, які дотримуються самоізоляції, і до тих, які продовжують ходити на роботу, щоб підтримувати діяльність країни, зокрема організовувати допомогу лікарям.
 • Від матусі, яка приготувала щось смачненьке, щоб порадувати рідних, які зараз почуваються розгублено, до лікарів, які у складних умовах турбуються про хворих.

 

Ми не знаємо, коли вченим вдасться створити надійні ліки проти цього вірусу, але є ті ліки, які ми вже творимо своїми вчинками. Тож «День» звертається до вас, читачів, з проханням: об’єднаймося у нашій солідарності. Поділіться власними історіями або тими, що розгортаються навколо вас. Це можуть бути фото:

 • лікарів, волонтерів;
 • виявів солідарності та добрих вчинків, свідком або ініціатором яких ви стали;
 • прикладів винахідливості українців — лайфхаки, як організувати своє життя в умовах карантину;
 • нових відкриттів — кулінарних, освітніх...;
 • цікавих подій, що відбуваються за вашим вікном;
 • якщо маєте їздити на роботу — світлини того, як дістаєтеся до неї, як проходить робочий день;
 • вражень з прогулянок у магазин та ін. — ваше бачення міста, природи; можливо, гумористичні ситуації;
 • того, що додає вам сил у цей складний час...

 

Доповнюйте цей список своїми ідеями — ми впевнені, що вам є чим поділитися! І наголошуємо: не виходьте зайвий раз із дому. Бережіть себе й своїх рідних!