Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес Сааведра, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

У Гонконгу тисячі людей вимагали боротьби з "політичними репресіями" Пекіну

1 січня, 2019 - 16:28
Фото: Reuters

Тисячі демонстрантів пройшли вулицями Гонконгу, вимагаючи повної демократії і боротьби з "політичними репресіями" Пекіна.

Про це повідомляє Reuters.

"Тисячі демонстрантів пройшли маршем у вівторок в Гонконгу, вимагаючи повної демократії, основних прав і навіть незалежності від Китаю", - йдеться в повідомленні.

Новорічний марш, за словами організаторів, зібрав 5800 осіб.

Демонстранти закликали до відновлення демократичних реформ Гонконгу і боротьби з "політичними репресіями" з боку Пекіна.

Як зазначає видання, за минулий рік такі країни, як США та Великобританія, висловили стурбованість з приводу ряду інцидентів, які, за їхніми словами, підірвали автономію Гонконгу. До них відносяться ув'язнення активістів, заборона на створення політичної партії, яка виступає за незалежність Гонконгу, фактичне вигнання західного журналіста Віктора Маллета після інтерв'ю з главою національної партії, а також заборона активістам-демократам брати участь в місцевих виборах.

Як відомо, Гонконг, колишня британська колонія, повернувся під управління Китаю в 1997 році за формулою "одна країна, дві системи" з обіцянкою високого ступеня автономії. Китай вважає Гонконг невід'ємною частиною своєї території і засуджує "сепаратистів" як загрозу національному суверенітету, навіть незважаючи на те, що рух борців за незалежність Гонконгу в місті не отримав особливої підтримки.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...