Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Єврейська громада Польщі виступила на захист польського посла після образ Путіна

1 січня, 2020 - 14:46
Фото: Jerzy Dudek

Глава Союзу єврейських громад Польщі Клара Колодзейска-Полтин і головний рабин Міхал Шудріх відреагували на заяву президента РФ Володимира Путіна про антисемітизм у Другій Речі Посполитій.

За словами Колодзейскої-Полтин і Шудріха, Путін маніпулював доповідною запискою посла Польщі в Берліні Юзефа Липського, який в 1938 році нібито схвалив ідею Адольфа Гітлера вислати європейських євреїв в Африку.

Зокрема, Путін назвав Липського "сволотою і антисемітською свинею", адже він був "повністю згоден з Гітлером в його антисемітських поглядах".

"Останнім часом президент Росії Володимир Путін зробив низку обурливих заяв про генезу Другої світової війни і ролі в цьому Польщі. Для нас, євреїв, особливо обурливе маніпулювання запискою польського посла в Берліні Юзефа Липського, яка була складена після його бесіди з Адольфом Гітлером в 1938 році", - цитує заяву Rzechpospolita.

Cоюз єврейських громад додав, що Польща підтримувала і частково співпрацювала з сіоністським рухом, якому Варшава таємно надавала військову підтримку.

"Тоді, коли Третій Рейх вигнав тисячі польських євреїв в 1938 році, дипломатичні служби, в тому числі, особисто посол Липський, надали підтримку. Звинувачувати його в антисемітизмі, через вирвані з контексту слова, абсолютно безвідповідально", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін висловився про роль Польщі в розв’язанні Другої світової війни.

Путін заявив, що Польща брала участь у змові з Гітлером. Посла Польщі в Німеччині того часу він назвав "антисемітською свинею".

Після цього Міністерство закордонних справ Польщі викликало до себе російського посла Сергія Андрєєва.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ