Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Вимоги Кремля обмежити розширення НАТО непокоять Європу,- президент Фінляндії

1 січня, 2022 - 19:53
Reuters

Вимоги керівництва РФ до США та НАТО зупинити розширення альянсу викликають тривогу в Європі, заявив у новорічному зверненні президент Фінляндії Саулі Нііністьо.

Про це повідомляє Yle, передає Укрінформ.

«Уявлення про сфери інтересів застаріли», - сказав Нііністьо, а останні ультиматуми РФ до США та НАТО щодо подальшого розширення альянсу також стосуються Європи.

При цьому Ніїністьо закликав ЄС зайняти більш активну позицію, заявивши, що Європа повинна робити більше, ніж просто «прислухатися».

«Суверенітет кількох країн-членів (ЄС - ред.), а також Швеції та Фінляндії, оскаржується з-за меж Спільноти. Це робить ЄС залученою в ситуацію стороною. ЄС повинен не обмежуватися роллю лише технічного координатора санкцій», - пояснив президент.

Також Ніїністьо підтвердив можливість для Фінляндії подати заявку на членство у НАТО.

«Простір для маневру та свобода вибору Фінляндії також передбачають можливість військового приєднання та подання заявки на членство у НАТО, якщо ми самі так вирішимо», - сказав президент Фінляндії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ