Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЮНІСЕФ закликає уряд України продовжити реформу деінституціалізації Національної стратегії

1 лютого, 2021 - 14:56
Фото flickr.com/sabra100

ЮНІСЕФ закликає Кабінет Міністрів України продовжити реформу деінституціалізації Національній стратегії.

"ЮНІСЕФ глибоко стурбований запропонованими поправками до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України, в якому прописані зміни до Національної стратегії, становить загрозу для продовження реформи деінституціалізації та обмежує права десятків тисяч дітей в Україні", - йдеться в заяві ЮНІСЕФ.

Зазначено, що Комітет ООН з прав дитини в останніх рекомендаціях для України вкотре наголосив на критичній важливості термінового впровадження комплексної реформи деінституціалізації.

"Велика кількість українських дітей виховується в інтернатах через бідність їхніх сімей, інвалідність, жорстоке поводження з ними або недогляд, а також унаслідок відсутності доступу до якісної спеціальної чи інклюзивної освіти або обмеженого доступу до медичних, соціальних та інших послуг у рамках підтримки сім'ї у їхніх громадах", - йдеться в повідомленні.

В організації наголошують, що запропоновані поправки до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей ставлять під загрозу впровадження найкращих інтересів дитини, оскільки призводять до: негативних наслідків інституціоналізації для подальшого зростання та розвитку дітей, особливо дітей молодшого віку; позбавлення багатьох дітей із вразливих сімей та дітей з інвалідністю шансу зростати в люблячій і турботливій родині або шансу на возз'єднання сім'ї; соціальної ізоляції і проблем із адаптацією дитини після завершення інтернату; продовження дискримінації та ізоляції дітей на підставі їхньої вразливості, інвалідності чи потреб у спеціальній освіті.

"ЮНІСЕФ закликає уряд України залишити без змін реформу деінституціалізації та продовжити її відповідно до Національної стратегії й затвердженого Плану дій за міжнародними стандартами, а також розвивати соціальні послуги у громадах, інклюзивну освіту, альтернативні сімейні форми виховання, щоб попередити попадання дітей в інтернати чи будинки дитини", - наголошується в заяві.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ