…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

У Херсоні відбулося два мітинги: обійшлося без сутичок

1 березня, 2014 - 22:35

Сьогодні опівдні в середмісті Херсона зібралися прихильники комуністів, проросійські організації та рухи. Всього – близько 300 людей. Вони тримали в руках кілька російських прапорів і носили на одязі георгіївські стрічки. Як зазначали їх спікери, вони вийшли сказати «ні фашизму», підтримати кримчан у їх самовизначенні тощо. Прості мітингувальники однак не говорили про відокремлення будь яких територій України, а втручання російських військових підтримували в тому разі, якщо «стрілятимуть по українцях». Через півтори години цей мітинг почав активно зменшуватися в кількості, а до другої години дня лишилося всього кілька людей.

Тим часом, під облдержадміністрацією зібрався місцевий Євромайдан. Людей так само було небагато, не більше трьохсот. Вони скандували гасла «Схід і Захід разом!», «Одна єдина, велика Україна!», тримали в руках українські прапори і плакати з закликами до миру і припинення сепаратизму. Між учасниками двох мітингів виникали словесні дискусії. Викрики лунали через кордон міліції, яка не давала найагресивнішим наближатися один до одного.

Наразі в ХОДА залишаються добровольці з місцевої самооборони, які разом з міліціонерами охоронятимуть адмінбудівлю вночі. На завтра проросійськи рухи знову планують провести свій мітинг. Також є інформація, що завтра вранці ці люди готуються до провокацій і сутичок з метою відбити ХОДА. Тому херсонські самооборонці закликають городян допомогти їм у захисті адмінбудівлі всім можливим: від їжі, до особистої присутності і готовності до фізичного опору.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ