Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Глава УГКЦ вважає, що релігійний діяч не має права говорити про безпечність чи небезпечність вакцини

1 квітня, 2021 - 16:24
Фото: ugcc.ua

Жодний релігійний діяч не має права говорити про безпечність чи небезпечність якоїсь вакцини.

Про це сказав глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) в інтерв'ю "Лівому берегу".

"Ми не знаємо, чи та чи інша вакцина, яку закуповує держава, справді є безпечною. Бо держава може закупити вакцину, яка справді є дешевшою чи найбільш ходовою на ринку, але цілком небезпечною. І тут, на жаль, світовий ринок такого типу продуктів може бути неморальним, дуже агресивним і політизованим. Компетенція сказати, що та чи інша вакцина є безпечною, – це компетенція відповідних державних органів. Думаю, жодний релігійний діяч не має права говорити про безпечність чи небезпечність якоїсь вакцини", - сказав Святослав.

Він зазначив, що окрім безпечності, вакцинація повинна ще бути добровільною: нікого не можна примушувати вакцинуватися. А також, за його словами, вакцинація має бути доступною.

Глава УГКЦ додав, що церква не може бути пропагандистом вакцинації, це поза її компетенціями, але можна лише стверджувати, що питання вакцинації – компетенція медиків, і в цьому питанні немає жодних релігійних підстав, щоб відмовлятися.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ