Жодна держава не зможе зробити Україну українською. Лише самоорганізовані українці поза державними структурами зможуть це зробити. І я впевнений, що це станеться!
Джеймс Мейс, американський історик, дослідник Голодомору в Україні, журналіст, редактор англомовного видання газети "День"

Українських письменників номінували на премію "Ангелус"

1 липня, 2020 - 16:31
Фото авторів із сайту angelus.com.pl

Українські письменники Сергій Жадан, Тетяна Малярчук і Наталка Сняданко разом з іще 11 авторами потрапили у так званий довгий список нагороди Центральної Європи Angelus за 2020 рік.

Повідомляє Укрінформ з посиланням на офіційний сайт премії.

"Серед 131 творів, які розглядалися, було обрано 14. 

Переможця або переможницю "Ангелуса", який отримає нагороду у вигляді премії 150 тис. злотих (приблизно мільйон гривень) буде названо 17 жовтня під час спільної урочистості нагороджень "Ангелус" та поетичної премії "Сілезіус", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, короткий список претендентів на премію "Ангелус" у кількості семи авторів буде названо у вересні.

На цьогорічного "Ангелуса" Жадан претендує з романом "Інтернат", Малярчук - "Забуттям", а Сняданко з "Фрау Мюллер не налаштована платити більше". 

Літературна нагорода "Ангелус" у вигляді премії та статуетки вручається щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. 

Лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія). 

Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ