Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Між якістю питної води і кількістю суїцидів у регіоні є зв’язок, - науковці

1 серпня, 2020 - 22:53
Фото з відкритих джерел

Епідеміологи з Великої Британії виявили зв’язок між різними рівнями літію у питній воді і кількістю суїцидів у певному регіоні. Виявляється, ця речовина може впливати на настрій людей.

Про це повідомляє портал Techno.NV.

Вчені з британського Університету Сассекса проаналізували дані про склад питної води у 1286 регіонах Японії, Австрії, США, Англії, Італії, Греції, Литви, і порівняли ці дані з показниками суїциду у досліджуваних регіонах.

Виявилося, що підвищена і знижена кількість самогубств була пов’язано з різними рівнями літію у воді.

В середньому показники літію у регіонах коливалися в діапазоні від 3,8 до 46,3 мкг на літр, з піковими значеннями більше 80 у деяких місцях.

Аналіз показав, що у регіонах з вищим рівнем літію у воді нижча кількість самогубств.

Вчені пов’язують це з впливом літію на афективні розлади, особливо біполярні, а також доведену властивість цієї речовини стабілізувати настрій і знижувати ризик суїциду у вкрай вразливих пацієнтів.

Деякі інші дослідження підтверджують «антісуїцідні» властивості літію і навіть пов’язують вплив цієї речовини зі зниженим рівнем жорстокості людей та зниженням ризику розвитку деменції.

Дозування, яке використовується у психіатрії, відносно високе — близько 200 міліграм літію на день, що може викликати побічні ефекти під час серйозної терапії.

Ранні дослідження психіатрів з США свідчать, що навіть мікродозування літію (прийомблизько 400 мікрограмів речовини на день) може поліпшити настрій людини.

«Питна вода у пляшках (оброблена або природна мінеральна вода з джерел) часто має набагато більш високий вміст літію, ніж водопровідна вода. Зв’язок між впливом літію з пляшкової води і самогубствами не вивчався», — заявляють автори аналізу з Великої Британії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ