Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

У Львові "лікують" одне з найбільших та найстаріших дерев країни

1 серпня, 2020 - 18:49
Фото: espreso.tv

Це біла тополя, яка росте у Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького і сягає висоти 30 метрів.

Про перебіг робіт розповів директор Парку Олександр Молодий, передає "Еспресо-Захід".

"Роботи розпочалися сьогодні зранку. Працюють дві бригади: власне "лікар" - арборист з Києва, який обстежує дерево разом з Олександрою Сладковою (начальник управління екології та природних ресурсів ЛМР, – Ред.), і альпініст, що виконує роботи по обрізанню. Планують почистити сухі та перехрещені гілки, частково омелу, яку вдасться дістати, обробити всі місця зрізу та "рани" спеціальною фарбою та здійснити обстеження усіх пошкоджень", - відзначив керівник парку.

За словами Олександри Сладкової, це однозначно одне з найбільших дерев міста. Його висота - близько 30 метрів. Та одна з найстаріших, власне, тополь України.

"Є різні варіанти щодо віку цього дерева, але ми схильні вважати, що йому близько 200 років.

Скоріш за все, воно було ровесником нового Стрийського цвинтаря, перші поховання якого датують 1820-ми роками і який був розташований у місці, де зараз верхня частина парку. Саме дерево дуже гарне: з білим стовбуром, сріблястими листочками, то ж, очевидно, що хтось посадив його біля могили". 

"Також це одна з найстаріших тополь в Україні. До речі, справді найстаріше таке дерево є у Рівненській області і йому близько 450 років", - додав Олександр Молодий.

Версію про те, що дерево пов’язане з історією Стрийського цвинтаря, підтверджує і його локація, а саме те, що воно розташоване в районі Монументу слави з лівого боку від центральній алеї.

Чи вдасться завершити усі роботи впродовж одного дня невідомо, адже дерево велике і багато роботи.

До слова, послуги арбориста будуть оплачені з міського бюджету, а спеціальну велетенську драбину було надано львівськими пожежниками.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ