Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

СБУ: викрито схему закупівлі "УЗ" неякісних елементів для колій

1 жовтня, 2020 - 18:23
Фото: 112 Україна

Служба безпеки України викрила деяких посадових осіб АТ "Укрзалізниця" (УЗ) в організації корупційної схеми під час закупівлі неякісних елементів для колій, завдані підприємству збитки оцінюються в 11,8 млн грн.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Telegram-канал голови компанії Володимира Жмака.

"Соромно, коли майже кожного тижня ми повідомляємо про нові кримінальні провадження, в яких фігурують співробітники УЗ. Але водночас я вдячний правоохоронним органам за те, що разом ми очищаємо УЗ від злодіїв, махінаторів та інших недобросовісних співробітників", - написав Жмак.

Як повідомляється на сайті СБУ, оперативники спецслужби встановили, що у 2018 році за сприяння посадових осіб УЗ було організовано протиправний механізм постачання неякісних елементів верхньої будови колії виробництва АТ "Дніпропетровський стрілочний завод".

Наразі у рамках реалізованої схеми було поставлено неякісну продукцію майже на 15 млн грн.

"Експлуатація цих елементів також створювала загрозу стабільному функціонуванню об'єктів критичної інфраструктури залізничної галузі", - наголошує СБУ.

СБУ ініціювала низку експертиз, які підтвердили невідповідну якість продукції заявленим вимогам і встановили, що держкомпанії було завдано збитків у розмірі 11,8 млн грн.

Для локалізації потенційних негативних наслідків майже на третину неякісної продукції суд наклав арешт.

СБУ також встановила, що протягом 2020 року, доки тривали експертизи, чиновники "Укрзалізниці" намагалися знову закупити неякісну продукцію.

"Завдяки інформуванню СБУ керівництво "Укрзалізниці" протиправний механізм заблокувало", - зазначають у відомстві.

У рамках кримінального провадження під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора в Києві та Дніпрі правоохоронці здійснюють низку обшуків.

Наразі причетним до протиправної діяльності фігурантам, зокрема колишньому заступнику одного з департаментів "Укрзалізниці" та двом керівникам комерційних структур, прокурори Офісу генпрокурора повідомили про підозру у вчиненні кримінальних злочинів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ