Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Ваш успіх став би для нас знаком, - російські письменники

1 грудня, 2013 - 21:00
Фото газети «День»

Російські літератори звернулись до української громадськості з відкритим листом, де зауважили, що Україна - це рівна країна, яка здатна розвиватись на рівні з усіма країнами.

«Ми, російські літератори, звертаємося до наших українських колег та до всіх громадян України, хто хоче бачити її демократичною країною, відкритою для людей різних поглядів і різних культур. Ми, як і ви, відчуваємо себе частиною єдиної європейської цивілізації - і політичні сили, які прагнуть відторгнути нас з вами від неї, викликають у нас той же гнів, що й у вас», - зазначається у зверненні.

«Нам гірко від того, що сьогодні ви змушені думати про Росію як про грубу і віроломну силу, яка бажає підім'яти під себе інші народи, а не як про батьківщину безцінних культурних багатств і інтелектуальних можливостей. Повірте, для багатьох в Росії Україна – не вівця, яку потрібно на аркані тягнути назад у загальний хлів, а рівна по духу країна, чия культура відкриває все нові і нові перспективи для плідного діалогу», - йдеться у зверненні.

«Ваша боротьба за право вибору свого шляху обіцяє бути важкою, але ми сподіваємося на ваш успіх: він став би для нас знаком того, що і ми в Росії, можемо відстояти наші права і свободи», - зазначається в заяві.

Звернення підписали 32 діячі культури.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ