…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Місія ООН фіксує відсутність жертв серед цивільного населення на Сході України

1 грудня, 2020 - 19:53
Фото: ua.news

У період з 1 серпня по 31 жовтня 2020 року Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) не зафіксувала жертв серед цивільного населення внаслідок активних бойових дій, а також пошкодження цивільних об'єктів, за винятком цивільного житла, яке ММПЛУ не документує, передає Інтерфакс-Україна.

"Похвальне скорочення кількості жертв серед цивільного населення можна пояснити впровадженням посиленого режиму припинення вогню, затвердженого Тристоронньою контактною групою в Мінську, який почав діяти з 27 липня", - йдеться в оновленій інформації ММПЛУ про ситуацію у сфері прав людини в Україні.

Проте було зафіксовано жертв серед цивільного населення внаслідок інцидентів, пов'язаних із мінами та поводженням з вибухонебезпечними пережитками війни.

"З 1 серпня по 31 жовтня ММПЛУ зафіксувала 24 такі жертви: двоє убитих (чоловіки) і 22 поранених (16 чоловіків, чотири хлопчики та дві жінки). Дев'ятеро з цих жертв були зафіксовані на контрольованій урядом України території, 15 - на території, підконтрольній збройним групам", - зазначається в доповіді.

У ММПЛУ зазначили, що труднощі, з якими стикається постраждале від конфлікту населення на сході України, ускладнюються через COVID-19, зокрема через обмеження свободи пересування в зоні конфлікту та через лінію зіткнення. Впродовж звітного періоду лише два контрольні пункти виїзду-виїзду (КПВВ) частково функціонували: в Станиці Луганській (Луганська область) і в Новотроїцькому (Донецька область).

"Кількість переходів через КПВВ в обох напрямках зменшилася із середньомісячного 1 млн у січні та лютому 2020 року до 81 тис. в серпні 2020 року і 86 тис. у вересні 2020 року. Через закриття КПВВ у Станиці Луганській у другій половині жовтня загальна кількість переходів скоротилася до 21 300", - поінформували в ММПЛУ.

У місії зазначили, що таке значне скорочення фактично перешкоджає доступу вже вразливих категорій населення до освіти, сім'ї, працевлаштування і пенсій і позначається на реалізації не лише права на свободу пересування, а й прав на сімейне життя, освіту, працю, охорону здоров'я і соціальний захист.

Оновлена інформація стосується ключових змін у ситуації у сфері прав людини в Україні, зокрема на території, контрольованій збройними групами, а також в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, Україна, тимчасово окупованих Російською Федерацією. Інформація стосується періоду з 1 серпня по 31 жовтня 2020 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ