Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

У Києві відкрито Перший Діалог оборонної промисловості між Україною та Бразилією

1 грудня, 2020 - 15:41
Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у відкритті Першого Діалогу оборонної промисловості між Україною та Бразилією у Києві.

Дмитро Кулеба відзначив, що за останні два роки були значно активізовані контакти між Україною та Бразилією на всіх рівнях. Свідченням цього стала нещодавня телефонна розмова президентів Володимира Зеленського і Жаіра Болсонаро, у ході якої глави держав обговорили широке коло питань, зокрема співпрацю у військово-технічній та оборонній сфері, повідомляє пресслужба МЗС.  

Міністр підкреслив, що започаткування оборонного діалогу - це складова пріоритетного напряму діяльності Міністерства закордонних справ з відкриття нових можливостей для українських компаній і промисловості.

 «Сьогодні ми започаткували нову сторінку співробітництва України та Бразилії у сфері оборонної промисловості. Це нові можливості для українського експорту та торгівлі», — зауважив він.

За словами міністра, співробітництво України та Бразилії не має обмежуватися лише двосторонньою торгівлею, а і передбачати амбітні плани спільного виходу на ринки третіх країн, зокрема в Латинській Америці, Азії, Африці та Європі.

 «Цей діалог закладає надійну основу для взаємовигідного довготривалого співробітництва між представниками оборонних відомств і підприємств наших двох країн», — зазначив міністр.

Дмитро Кулеба заявив, що консультації з бразильською стороною вже засвідчили зацікавленість бразильських підприємств сфери оборонно-промислового комплексу у встановленні діалогу з Україною: «Такий діалог Бразилія веде тільки з п’ятьма країнами: Аргентина, США, Португалія, Франція та Індія».

Міністр нагадав, що минулого місяця провів відеоконференцію з бразильським колегою, міністром закордонних справ Ернесто Араужо. Тоді співрозмовники підтвердили обопільну налаштованість всебічно розвивати та поглиблювати відносини стратегічного партнерства.

За його словами, потужним поштовхом для розвитку українсько-бразильського партнерства має послужити візит Президента Бразилії в Україну, який планується провести наступного року: «Він має відкрити нову сторінку у двосторонніх стосунках».

«Ми започатковуємо діалог між об’єднаннями промисловців та підприємців двох країн, між космічними відомствами, активно готуємо чергове засідання Українсько-бразильської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва»,— додав він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ