Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ООН: Пандемія коронавірусу прискорила міграційні процеси у світі

1 грудня, 2021 - 21:09
Фото: Reuters

За два роки пандемії COVID-19 у світі спостерігалося зростання масштабу міграцій, зокрема, спричинених бойовими діями та природними катаклізмами.

Як передає "Інтерфакс-Україна", про це повідомив портал Axios з посиланням на Міжнародну організацію з міграції (МОМ), пов'язану з ООН.

"Ми є свідками парадоксу, небаченого в людській історії", - заявив гендиректор МОМ Антоніо Віторіно.

"Поки мільярди людей насправді прикуті до місця COVID-19, десяткам мільйонам інших довелося змінити місце проживання у межах своїх країн", - уточнив він.

За даними МОМ, кількість міжнародних мігрантів зросла з 84 млн у 1970 році до 281 млн у 2020 році, причому у 2019 році їх кількість становила 272 млн осіб. Їхня частка у світовому населенні зросла в результаті з 2,3% до 3,6%. При цьому через COVID-19 у 2020 році кількість мігрантів виявилася на 2 млн осіб менше, ніж могла б бути.

Конфлікти у Сирії, Ємені, Центральноафриканській Республіці та Південному Судані, політична та економічна нестабільність у Венесуелі та Афганістані призвели до того, що мільйони людей були змушені стати переміщеними особами. Крім того, значні переміщення були викликані стихійними лихами у 2020 та 2021 роках у багатьох частинах світу – у Китаї, Бангладеш, Індії, США, на Гаїті та на Філіппінах.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ