Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Президент виступає у ВР зі щорічним посланням

1 грудня, 2021 - 10:24
Фото Руслана Канюки, "День"

Президент України Володимир Зеленський виступає у парламенті з посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України.

У сесійній залі зареєструвалися 250 народних депутатів. Як поінформував Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, на засіданні присутні родичі загиблих захисників України, учасники бойових дій, представники громадськості, повідомляє Укрінформ.

На засіданні також присутні Прем'єр-міністр, члени Кабінету Міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу КМУ, уповноважений Верховної Ради з прав людини, голова Рахункової палати, голова Центральної виборчої комісії, Голова Вищої ради правосуддя, голова Верховного Суду, голова Служби безпеки України, генеральний прокурор, глави дипломатичних представництв іноземних держав, інші офіційні особи.

Основні тези послання Президента:

    Зеленський заявив, що подає до Верховної Ради законопроєкт про економічний паспорт українця.
    Україна наразі є майже все для протидії пандемії COVID-19, наголосив Президент: «Два роки ми протидіємо COVID-19. Ми починали майже з нічим і це правда. Зараз маємо майже все, майже. Лікарні, ліжка, кисень, і найголовніше – вакцини».
    З 1 січня зарплата лікарів складатиме мінімум 24 тисяч гривень, заявив Володимир Зеленський.
    Президент анонсував запуск програми «Українська мрія». “Незабаром ми запускаємо програму “Українська мрія”, за якою кожен громадяни нашої держави , який сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5%. 5% у гривні для придбання власної нерухомості, електромобіля та здобуття освіти або зміни професії”, - сказав Зеленський.

    В Україні наступного року розпочнеться реконструкція 48 обласних багатопрофільних лікарень, а також 24 реабілітаційних центрів для ветеранів, заявив Президент.

    Зеленський повідомив, що цьогоріч уперше за останні 30 років середня зарплата українців у доларовому еквіваленті перевищила 500 доларів США на місяць.

    Попри несприятливі умови Україні вдалося зберегти стабільність в енергетиці та стримати зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, наголосив Президент.

    Наступного року держава закриє черги на квартири для всіх ветеранів військового конфлікту на сході України, зазначив Зеленський.

    Президент Володимир Зеленський заявив, що Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН й очікується надання їй статусу міжнародної організації.

    Валовий внутрішній продукт (ВВП) України за 2021 рік перевищить 190 млрд дол., що у доларовому еквіваленті є найвищим за часи незалежності показником, заявив Президент.

    Наступного року фінансування сектору безпеки і оборони перевищить 320 млрд грн, обіцяє Зеленський.

    Президент наголосив, що в Україні наразі будуються аеропорти у 16 містах, за програмою "Велике будівництво" в Україні побудували 13 тисяч кілометрів доріг та оновили 560 споруд у межах Національної програми відновлення мостів.

    Зеленський переконаний в тому, що зупинити військовий конфлікт на сході України без прямих перемовин із Російською Федерацією не вдасться.

    Президент висловив упевненість, що Верховна Рада найближчим часом розгляне законопроєкт про обов'язкову накопичувальну пенсійну систему.

    Національний авіаперевізник Ukranian National Airlines (UNA) почне виконувати рейси у 2022 році, заявив Зеленський.

    Україна планує провести електронний перепис населення спільно з компанією Apple у лютому 2023 року, поінформував Президент.

    В Україні буде запущено 10 нових потягів Інтерсіті та оновлено пасажирський вагонний парк АТ "Укрзалізниця", анонсував Зеленський.

    Президент Володимир Зеленський розраховує, що завдяки запуску сервісу «Дія City» в Україні з’явиться можливість створити найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі й запровадити одні з найкращих умов для ведення IT-бізнесу та креативної індустрії у світі.

Президент Володимир Зеленський після звернення до Верховної Ради зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України вручив громадянам, запрошеним на пленарне засідання парламенту, державні нагороди з нагоди тридцятої річниці Всеукраїнського референдуму про незалежність України.

Глава держави відзначив держнагородами, зокрема, українських військовослужбовців, медичних працівників, вчителів, представників громадських організацій, а також громадян, які долучалося до організації і проведення Всеукраїнського референдуму про незалежність України в 1991 році.

Так, серед почесних відзнак, вручених Президентом, – "Герой України" з орденом "Золота зірка", орден князя Ярослава Мудрого, "Заслужений архітектор України", "Заслужений вчитель України", "Заслужений донор України", "Заслужений лікар України", "Заслужений працівник освіти України", "Заслужений юрист України", "Заслужений артист України", "Народний артист України".

Після послання Президента парламентарії висловлять свої оголошення, заяви, повідомлення та пропозиції.

Серед питань, які пропонуються до розгляду, - три проєкти постанов про присудження премій Верховної Ради, зокрема, педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти (№6339), молодим ученим за 2020 рік (№6346) та найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, за 2021 рік (№6254).

Окрім цього, у першому читанні народні депутати мають намір розглянути законопроєкти №4487 "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб", №6104 "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей", №6302 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву".

Водночас у другому читанні планується розгляд проєктів законів №5831 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині" та №5099 "Про антидопінгову діяльність у спорті".

Як повідомлялося, Конституцією України передбачено, що до повноважень Президента належать звернення зі щорічними та позачерговими посланнями до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України.

У посланні викладається позиція глави держави з основних напрямів внутрішньої та зовнішньої політики, або інформація про важливі рішення, прийняті ним відповідно до конституційних повноважень.

Згідно з Регламентом Верховної Ради, після закінчення виступу Президента України запитання йому не ставляться, головуючий на пленарному засіданні оголошує перерву або про закриття засідання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ