Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Вулицю на Львівщині визнано найдовшою в Україні

1 грудня, 2021 - 15:56
Фото «Дню» надали в ЛОДА

Йдеться про вулицю Тараса Шевченка у селі Орів, що у Дрогобицькому районі, яку сьогодні внесли до Книги рекордів України як найдовшу у країні – вулиця простягається аж на 14 кілометрів.

Відповідно до інформації, що її оприлюднює пресслужба ЛОДА, Орів – найдовше та найбільше за площею село Львівської області. А до 1967 року за площею було більшим навіть за Львів.

«Важливо, що про Орів почує вся Україна, – зазначив присутній на врученні диплома Книги рекордів заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. – Та й не тільки Україна. Ця подія – про розвиток туризму, про інвестиції в наш регіон, про розвиток сіл Трускавецької громади, Дрогобицького району, а отже – і Львівщини!».

Чиновник додав, що  представники проєкту «Книга рекордів України» – досить часті гості на Львівщині. Зокрема, недавно фіксували у Трускавці найдовшу крижану барну стійку з символікою України, а у Стрию – найбільший живий ланцюг у кольорах державного прапора.   

На сайті ЛОДА повідомлено й про те, що в околиці Орова коштом Державного фонду регіонального розвитку реалізують проєкт  «ВелоБескиди: розвиток пішохідно-трекінгової та велосипедної інфраструктури» та триває будівництво оглядової вежі на території регіону «Трускавець – Орів – Борислав – Східниця».

«Біля Орова розпочинається національний парк «Сколівські Бескиди», у містечку Сколе буде цілий комплекс із екопомешканнями для туристів – «глемпінгами» (комфортабельними кемпінгами), неподалік, у Бориславі, на початку року відкрили музей-аптеку Йогана Зега, а у Трускавці будуть реконструювати історичну віллу Гопляна, де працює музей художника Біласа. Ці всі заходи сприятимуть залученню туристів у цей край для його подальшого розвитку», – йдеться у дописі.

А в управлінні туризму і курортів розповідають, що територія поблизу Орова – одна з найбільш придатних в Україні для занять дельтапланеризмом. Ще 1934 року тут почали проводити 4-денні курси, згодом організували цілу школу, де навчали особливостям цього повітряного виду спорті, тому що місцевий рельєф найкраще підходить для запуску дельтапланів при будь-якому напрямку вітру.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ