Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Шотландія здобуде незалежність й повернеться до Євросоюзу, - Стерджен

2 січня, 2021 - 20:31
Фото: Reuters

Шотландська перша міністерка (неофіційно - прем'єрка) Нікола Стерджен висловила сподівання на те, що її країна здобуде незалежність й приєднається до Європейського Союзу.

Про це йдеться в заяві політикині, опублікованій в суботу, 2 грудня 2021 року, на офіційному сайті Шотландської національної партії, інформує Еспресо.TV.

За її словами, Брекзіт суперечить волі більшості шотландців. 

"Брекзіт трапився проти волі більшості жителів Шотландії, в самий невідповідний момент в розпал пандемії і економічного спаду, через що вони тепер будуть в меншій безпеці, а їх право на роботу, навчання та проживання в інших частинах Європи буде обмежено".

Зокрема, постраждають студенти, адже Шотландія відтепер не братиме участі в європейській програмі студентського обміну Erasmus.

Окрім того, в Шотландії наразі проживають 230 тис. осіб з різних країн Європи.

"Вони є частиною нас, вони є нашими друзями і сім'єю, й ​​ми дійсно хочемо, щоб вони залишилися", - додала Стерджен.

Таким чином, здобуття власної державної незалежності й приєдання до ЄС на правах повноцінної учасниці віднині стане, як вважає вона, шотландським пріоритетом.

"Як незалежний член Європейського союзу, Шотландія могла б бути партнером і вибудовувати мости - не тільки міст до побудови більш сильної економіки і більш справедливого суспільства, а й міст взаєморозуміння між ЄС і Великою Британією", - ствержує Нікола Стерджен.

Нагадаємо, 1 січня 2021 року Британія офіційно вийшла зі складу Євросоюзу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ