Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

Боррель заявив, що вирок Навальному суперечить принципу верховенства права

3 лютого, 2021 - 10:21
Фото: Reuters

Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель вважає, що вирок, винесений російському опозиціонеру Олексію Навальному, йде врозріз з міжнародними зобов'язаннями Росії.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Вирок Олексію Навальному суперечить міжнародним зобов'язанням Росії в сфері верховенства права та основних свобод", - написав глава дипломатії ЄС у своєму Twitter у вівторок.

Він також зазначив, що вирок Навальному вступає в протиріччя з вердиктом Європейського суду з прав людини, який визнав вирок у справі "Ів Роше" "безпідставним і необгрунтованим".

Зі свого боку, президент Франції Емманюель Макрон закликав у вівторок повернути свободу російському опозиціонеру Олексію Навальному.

"Винесений Навальному вирок неприпустимий. Політичні розбіжності ніколи не є злочином. Ми закликаємо негайно звільнити його", - написав він у своєму Twitter.

Макрон наголосив, що вважає обов'язковим дотримуватися у всіх країнах прав людини.

Зі свого боку, глава МЗС Бельгії Софі Вільмес вважає, що російського опозиціонера Олексія Навального засудили з політичних мотивів.

"Політичні мотиви ніколи не можуть виправдати тюремного ув'язнення і позбавлення основних прав людини. Бельгія приєднується до своїх європейських партнерів у цьому фундаментальному питанні і закликає звільнити Навального", - написала у своєму Twitter бельгійський міністр.

Вона додала, що високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель "передасть сильний сигнал під час свого візиту в Росію через кілька днів".

Раніше суд у Москві скасував Навальному умовний термін, призначивши 3,5 року колонії.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ