Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Боротьба з корупцією та судова реформа в Україні є важливими умовами макрофінансової допомоги та візової лібералізації, - президент Євроради

2 березня, 2021 - 15:26
Фото ОПУ

Україна взяла на себе зобов'язання із боротьби з корупцією та всеосяжної судової реформи в рамках Угоди про асоціацію, і це важливі умови згідно з узгодженою програмою макрофінансової допомоги та процесом візової лібералізації.

Про це наголосив президент Європейської ради Шарль Мішель під час онлайн-виступу в рамках форуму "Україна 30" із КПВВ "Щастя", де він перебуває разом із президентом України Володимиром Зеленським, передає Інтерфакс-Україна.

"Важливий прогрес був досягнутий під вашим керівництвом, президенте Зеленський. Багато що все ще треба зробити, особливо у сфері верховенства права, судової реформи та боротьби з корупцією. Українські громадяни заслуговують судову систему, яка поважає та реалізовує верховенство права, яка є відповідальною та незалежною від корисливих інтересів і яка демонструє, що корупція не може бути безкарною", - сказав він.

Мішель наголосив, що це ключові умови, щоб забезпечити довіру українського народу до судових інституцій і це має величезне значення для того, щоб поліпшити український бізнес-клімат і залучати закордонні інвестиції.

"Україна взяла на себе зобов'язання із боротьби з корупцією та всеосяжної судової реформи в рамках Угоди про асоціацію. Це важливі умови згідно з недавно узгодженою програмою макрофінансової допомоги та процесом візової лібералізації", - зазначив президент Європейської ради.

Мішель заявив, що недавні рішення Конституційного Суду України лише відзначають необхідність активізувати зусилля щодо судової реформи.

"Всеосяжна судова реформа вкрай необхідна, щоб перезапустити головні органи судової влади і встановити нову прозору процедуру виборів для суддів у Вищій раді правосуддя, яка враховує заслуги. Це комплексні, складні реформи, вони потребують хоробрості та сильного лідерства", - додав він.

Президент Євроради наголосив, що ЄС послідовно підтримував Україну на шляху цієї реформи, і готовий продовжити підтримку, надаючи консультування, фінансову підтримку.

"Дорогий президенте Зеленський, дорогі друзі, ЄС підтримає вас на кожному етапі шляху у вашій хоробрості та рішучості прогресу на шляху до верховенства права та реформованої судової системи", - запевнив Мішель.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ