Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Вашингтон запровадив санкції проти Росії через спробу вбивства Навального

2 березня, 2021 - 21:44
Фото: Reuters

Вашингтон оголосив про запровадження санкцій проти російських високопосадовців через спробу вбивства та ув’язнення Олексія Навального, а також проти 14 юридичних осіб, причетних то виробництва хімічних речовин.

Про це повідомили представники уряду США на телефонному брифінгу у вівторок, передає Укрінформ.

«Міністерство фінансів запроваджує санкції проти сімох високопосадовців російського уряду», - зауважила представниця адміністрації Байдена.

Вона уточнила, що це стане відповіддю США на спробу отруєння, а також ув’язнення російського опозиційного лідера Олексія Навального.

Прізвища російських посадовців, щодо яких запроваджуються санкції, не називалися.

Крім того, адміністрація Байдена оголосила санкції проти 14 організацій та підприємств. Більшість із них, за словами американської сторони, займалися виробництвом біологічних та хімічних речовин. Паралельно посилюються обмеження експорту до Росії по окремих категоріях.

Раніше Рада ЄС ухвалила рішення про запровадження обмежувальних заходів проти офіційних осіб РФ, причетних до арешту та ув’язнення Олексія Навального та до репресій проти його прихильників. До санкційного переліку включені голова СКР Олександр Бастрикін, генеральний прокурор РФ Ігор Краснов, командувач військ російської гвардії Віктор Золотов, директор ФСВП Олександр Калашников.

Як повідомлялось, президент США Джо Байден у перші дні після інавгурації віддав розпорядження Офісу директора Національної розвідки США підготувати повну оцінку зловмисних дій Росії, у тому числі щодо застосування хімічної зброї, масштабної хакерської атаки проти США, втручання в американські вибори, а також вербування талібів у Афганістані з метою організації атак на американські сили.

17 січня опозиційного політика Олексія Навального затримали в московському аеропорту після повернення з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння речовиною з групи "Новічок". Після цього Симоновський суд Москви замінив його умовний строк у справі "Ів Роше" на реальний на вимогу ФСВП.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ