Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Вінниця придбає 10 сучасних автобусів і 10 електробусів

2 березня, 2021 - 10:42
Фото авторки

Оновити автобусний парк і покращити транспортне сполучення із селами, які приєдналися до Вінниці, – це одне з першочергових завдань, яке ставить перед собою місцева влада. Відтак наразі стоїть питання про придбання десяти міських автобусів. Як повідомляє Вінницька міська рада, купуватимуть їх у лізинг в турецької компанії Otokar Kent С CNG. Автобуси на газовому пальному, відповідають екологічному стандарту Євро-6. Кожен розрахований на перевезення сотні людей, в тому числі вони адаптовані для маломобільних груп населення.

«Оновлення автобусного парку актуальне питання для громади, враховуючи розширення її меж та необхідність покращення транспортного сполучення. Це дозволить підвищити якість і комфорт перевезень та врахувати при цьому екологічну складову», – йдеться у повідомленні.

Також у місті планують поповнити автобусний парк десятьма сучасними електроавтобусами. Їх придбають у рамках екопроєкту, що проходить під керівництвом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та стосується зміни клімату. Така ініціатива дозволить Вінниці заощадити кошти і купити електробуси на основі співфінансування: 70 % (кошти держбюджету) і 30 % (кошти бюджету громади). Попередньо відомо, що придбають їх у польської компанії «Соларіс» (виробництва Польщі). Електробуси будуть великої місткості з терміном експлуатації 20 років. А також 3 станції швидкої зарядки пантографного типу і 5 станцій повільної зарядки.

До слова, на сьогодні у Вінниці муніципальний парк нараховує 66 автобусів та 1 електробус.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з архіву авторки

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ