Перша зброя — мова. Виживе мова — виживе вітчизна, бо ж мова є не тільки найважливіший засіб поневолення, а й вірне (разом з ножем та хлібом) — надійне оружжя добування волі...
Памво Беринда, діяч української культури, енциклопедист, мовознавець, лексикограф, письменник, поет, друкар і гравер, православний чернець

Італійський лікар заявив, що коронавірусу "клінічно вже не існує", ВООЗ не погоджується

2 червня, 2020 - 09:53
Фото: Reuters

Альберто Занґрілло, лікар відділення невідкладної допомоги шпиталю в Сан-Рафаелі, що в італійській провінції Ломбардія, заявив, що коронавірус SARS-CoV-2 «клінічно більше не існує». Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я кажуть, що наукових доказів цьому немає.

Про це повідомляє Reuters, передає hromadske.

Занґрілло, відомий в Італії як особистий лікар експрем’єра Сільвіо Берлусконі, уточнив у коментарі інформагентству, що його заява підкріплена дослідженням із колегою епідеміологом Массімо Клементі, яке вийде в друк наступного тижня.

«Результат дослідження був недвозначним: дуже значна відмінність між кількістю пацієнтів із коронавірусом, яких ми прийняли у березні порівняно з [кількістю прийнятих у травні]», — сказав він.

Занґрілло уточнив, що може йтися про «зміну відносин» між вірусом і його носієм — тобто людиною. При цьому це не заперечує того факту, що коронавірус може мутувати.

Водночас епідеміологиня ВООЗ Маріа Ван Кергове заявила, що наразі даних про істотну зміну коронавірусу в будь-якому з аспектів — від передачі до тяжкості викликаного ним захворювання — немає.

«Що стосується здатності до передачі — це не змінилося, що стосується складності коронавірусної хвороби — це теж не змінилося», — сказала вона під час брифінгу в понеділок, 1 червня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ