Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

У Вінниці у громадському транспорті удвічі подорожчав проїзд

2 серпня, 2021 - 10:22

Відучора у вінницьких трамваях та тролейбусах здорожчала варість проїзду. Тепер вона складає 8 гривень. Відповідне рішення ще навесні поточного року ухвалила Вінницька міська рада, піднявшиз 1 червня вартість проїзду у маршрутному таксі з 6 до 10 грн, а з 1 серпня у громадському транспорті – з 4 до 8 грн. Як раніше повідомляла Вінницька міськрада, зміна вартості проїзду викликана подорожчанням складових тарифу та падінням пасажиропотоку (на 62,1 %), яке виникло внаслідок запровадження карантинних обмежень через епідемію COVID-19. Останнє підвищення вартості відбулося у 2018 році. 

«За два останні роки відбулося зростання цін в середньому на 22 % на паливо-мастильні матеріали, автомобільні шини, на запасні частини та матеріали, які використовуються для технічного обслуговування транспорту, – повідомив директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянова. – Але найбільше зросли витрати на заробітну плату. Наприклад, мінімальна зарплата в 2018 році становила 3723 грн, а в 2021 році – 6000 грн. Бачимо зростання на 60 %. Тобто причини для перегляду вартості проїзду є об’єктивними».

Директор КП «Вінницька транспортна компанія» Михайло Луценко додає, що новий тариф складає 8 грн на всі три види муніципального транспорту: трамвай, тролейбус та автобус. За його словами, він залишиться соціально орієнтованим, як і вартість електронного проїзного квитка. Тому радить вінничанам, які часто їздять муніципальним транспортом, купувати саме електронні проїзні квитки. Їх ціна залишається пільговою. 

«Безлімітний за кількістю поїздок місячний квиток коштуватиме 750 гривень, а проїзний на 130 поїздок – 510. Вартість студентського проїзного 255 гривень, а учнівський місячний квиток – 155 гривень, – уточнює Михайло Луценко. – Тому при купівлі електронного проїзного квитка на 130 поїздок їх вартість буде меншою: для громадян – на 51 %; для студентів – на 75 %, для учнів – на 85 %».

Як писав «День», з початку літа для вінничан зросла вартість за проїзд у маршрутних таксі. У межах міста вона складає 10 грн, а перевезення пасажирів з приєднаних до Вінниці громад – 12 грн за одну поїздку. Однак для перевізників залишили соціальні зобов’язання: під час навчання вони здійснюють перевезення учнів 1–6 класів за пів ціни, безкоштовний проїзд мають учасники бойових дій, інваліди війни, АТОвці, ліквідатори аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з архіву автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ