Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, український дисидент, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви

МЗС протестує через наступ російської влади на права української меншини в РФ

2 листопада, 2021 - 11:56
Фото з архіву "Дня"

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із триваючим наступом російської влади на права української меншини в РФ.

Міністерство закликає міжнародну спільноту засудити і посилити політико-дипломатичний тиск на російську владу, аби припинити наступ на права української національної меншини в Росії.

У рамках російської державної політики насильницької асиміляції впродовж 2011-2020 років в РФ були, зокрема, ліквідовані Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, Об'єднання українців Росії, Омська регіональна ГО «Сибірський центр української культури «Сірий Клин», Світовий конґрес українців визнано «небажаною організацією», знищено Бібліотеку української літератури в Москві.

Зазначено, що черговим проявом намагань російської влади стерти національно-етнічну ідентичність українців у Росії стало рішення Артемівського міського суду Приморського краю про ліквідацію автономної некомерційної організації «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта».

"Рішення про примусове припинення діяльності центру «Просвіта» та інших осередків української культури в РФ яскраво ілюструють істинну «російську гостинність» для тих громадян інших країн, спорідненість з якими російська влада продовжує так відчайдушно доводити, заохочуючи до набуття російського громадянства. Російська Федерація має виконувати свої міжнародно-правові зобов’язання, зокрема згідно з Міжнародною конвенцією ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, Міжнародним пактом про економічні, соціальні і культурні права, Європейською конвенцією з прав людини та Рамковою конвенцією про захист національних меншин, Європейською хартією регіональних мов або мов меншин", - йдеться в повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ