Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кулеба: Київ не відкидає можливості участі білоруських військ у вторгненні в Україну

2 грудня, 2021 - 18:57
Фото УНН

Україна на дуже серйозному рівні розглядає сценарій, за якого військове вторгнення очікується і з боку Білорусі, і за якого серед підрозділів загарбників можуть бути помітні білоруські збройні сили.

Як передає "Інтерфакс-Україна", про це повідомив український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Ми розглядаємо цей сценарій на дуже серйозному рівні. Ми не виключаємо таку можливість. Поки що ми не бачимо, що білоруська армія готується до операцій проти України або що білоруське керівництво може дозволити Росії використовувати свою територію для організації вторгнення. Однак будь-яка потенційна загроза вимагає не лише уваги, а й концентрації ресурсів збройних сил для її пом'якшення", - сказав Кулеба в інтерв'ю латиському порталу новин Sargs.lv, текст якого публікує посольство України в Латвійській Республіці.

Міністр зазначив, що навіть якщо Білорусь наразі не становить прямої військової загрози для України, факти невблаганні.

"Політичні заяви Мінська наразі є частиною агресивної зовнішньої політики Росії. Також заява Лукашенка щодо визнання Криму складовою Росії, а також гібридне вторгнення, здійснене його режимом проти Латвії, Литви та Польщі, робить його відкритою загрозою. На цю загрозу потрібно відповідати", – зазначив Кулеба.

Він додав, що для недопущення такого розвитку подій необхідно направити на білоруський кордон відповідну кількість військовослужбовців.

"Наразі ми вирішуємо, де взяти ці ресурси. Проблема в тому, що наші можливості небезмежні, оскільки, забираючи військову силу з одного місця, ми знижуємо свою обороноздатність на цій ділянці. Таким чином, зазначена діяльність Білорусі безпосередньо відповідає військовим інтересам Росії", – пояснив Кулеба.

Глава МЗС України звернув увагу на те, що Олександр Лукашенко нещодавно заявив, що планує відвідати окупований Росією Кримський півострів.

"Це невелика, але дуже важлива деталь набагато більшої картини. Що досягається таким чином? Цією заявою Лукашенко суттєво спалив усі мости у відносинах з Україною, зробивши Білорусь країною, ворожою для України. Таким чином, якщо окремо розглядати деталі цієї загальної картини, може здаватися, що ситуацію ще можна скоригувати, але якщо ці деталі розглянути разом, тоді доводиться визнати, що ситуація досить тривожна", - розповів він.

За словами Кулеби, незважаючи на заяви Росії про те, що вона не збирається ні на кого нападати, її дії говорять набагато більше, ніж офіційна мова Кремля.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ