Краса - це нескінченність, виражена у закінченій формі.
Фрідріх Вільгельм Шеллінг, німецький філософ

У Німеччині можуть запровадити обов’язкову вакцинацію від коронавірусу

2 грудня, 2021 - 20:44
Фото: Reuters

Уряд ФРН пропонує запровадити обов’язкову вакцинацію проти COVID-19, а Бундестаг готується проголосувати щодо цього питання.

Про це та узгоджені заходи з посилення обмежень повідомили журналістам після наради федерального та земельних урядів 2 листопада в.о. канцлера ФРН Ангела Меркель і її наступник Олаф Шольц, повідомляє Укрінформ.

«Щодо загального обов’язку щеплення, то це буде вирішувати Бундестаг. У планах – почати з лютого», - заявила Меркель.

Щольц висловив переконання, що Бундестаг проголосує таке рішення. (Коаліція на чолі з його партією, СДПН, має більшість у парламенті). За словами Шольца, в країні «вакциновано дуже багато людей, але цього недостатньо».

Меркель зауважила, що до кінця року планується зробити 30 млн щеплень. Для цього будуть задіяні всі можливості. Вона також підкреслила, що через 9 місяців після другої дози дія сертифікату закінчується, і закликала всіх, хто є наразі повністю вакцинованим, зробити бустерну дозу, «поновити» вакцинацію.

Політик повідомила також, що відтепер культурні заходи та магазини роздрібної торгівлі будуть «відкриті» лише для вакцинованих і тих, хто перехворів. Нічні клуби та бари будуть закриті зовсім. Приватні контакти будуть обмежені: 1 невакцинована особа плюс максимально 2 члени іншої невакцинованої родини (діти до 14 років не рахуються). Святкування обмежені 50 учасниками в закритих приміщеннях в 200 – просто неба. Учні у школах зможуть перебувати виключно в масках.

Меркель підкреслила, що керівники говорили на нараді про «акт національної солідарності» та домовилися щодо посилення обмежувальних заходів у масштабах усієї країни, втім на місцях уряди земель можуть запровадити ще більш жорсткі заходи. Метою є перервати четверту хвилю пандемії та не допустити перевантаження системи охорони здоров’я, яка уже «на межі».

На даний момент, за даними Мінохоронздоров’я ФРН, щонайменше 57,1 млн осіб (68,7% від усього населення) повністю вакциновані. Протягом одного дня, 1 грудня 2021 року в Німеччині було введено 987 тисяч доз вакцини.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ