Люди живуть почуттями, а вимагати від них, щоб вони жили думками, це однаково, що вимагати у богів, щоб вони нас почули.
Тодось Осьмачка, український поет, прозаїк, перекладач

Епіфаній: Майже за кожною парафією, що приєдналась до ПЦУ, є позов з боку "РПЦ"

3 лютого, 2020 - 14:55
Фото: Facebook / Митрополит Епіфаній

Майже за кожною парафією, що приєдналась до Православної церкви України, є позов з боку "Російської православної церкви" (УПЦ МП - ред.), намагаючись зупинити перехід вірян до ПЦУ.

Про це під час пресконференції для журналістів розповів предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

"Московський патріархат будь-яким чином намагається призупинити цей процес через судові позови. Тобто майже по кожній громаді, що долучилась до нашої церкви зараз є відповідний позов з боку "РПЦ", - пояснив Епіфаній, чому перехід до ПЦУ призупинився.

Він також додав, що в УПЦ МП лякають людей, штучно створюючи конфлікти та тиражуючи їх не тільки в Україні, а й за кордоном.

"…але ті громади, що долучились до ПЦУ, вони долучилися в законний спосіб. Згідно українського законодавства, кожна громада має право визначитись і обрати той релігійний центр, до якого вона хоче належати, - вважає Епіфаній. - Тобто є певні перепони юридичного характеру. Багато громад, які очікують, і звертаються до мене, якщо вони приймуть рішення і одразу отримають юридичне рішення при реєстрації документів: багато проблем пов’язані інколи з майном, але я вірю, що в майбутньому буде ще одна хвиля з боку "РПЦ".

Митрополит Епіфаній також пояснив, чому він каже "РПЦ", а не УПЦ МП: "Чому я називаю "РПЦ"? Тому що УПЦ МП повинна, згідно закону, перереєструватись в "РПЦ", і це не дивно, адже якщо ви називаєте своїм релігійним центром Москву, то чому ви не називаєте речі своїми іменами?".

Нагадаємо, що за рік до ПЦУ приєдналися приблизно 600 парафій Московського патріархату.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: УНН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ