Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Суд затвердив мирову угоду про визнання "Укртрансгазом" за "Укрнафтою" газу в ПCГ майже на 15 млрд грн

3 лютого, 2020 - 14:18
Фото: Укрінформ

Господарський суд Києва затвердив мирову угоду про визнання "Укртрансгазом" за "Укрнафтою" газу в підземних сховищах (ПСГ) майже на 15 млрд грн, повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Минулого тижня була підписана і затверджена судом мирова угода між "Укртрансгазом" та "Укрнафтою" щодо визнання за "Укрнафтою" зазначених вище обсягів газу (2 млрд куб. м) у сховищах "Укртрансгазу", - написав він у Facebook у понеділок.

За його словами, "Нафтогаз" має отримати з держбюджету майже 15 млрд грн компенсації за покладені на нього спеціальні обов'язки, які буде спрямовано "Укрнафті" за 2 млрд куб. м у ПСГ. Крім того, НАК здійснить передоплату "Укрнафті" ще 14,6 млрд грн грн за газ, який компанія добуватиме і передаватиме в майбутні періоди.

У свою чергу "Укрнафта" спрямує всі зазначені кошти до держбюджету як погашення податкового боргу, а також сплатить податки, що виникають у зв'язку із здійсненням цих операцій.

"Угодою передбачено, що якщо "Нафтогаз" не виконає свої зобов'язання і до 1 квітня 2020 року не розрахується за вказані вище обсяги газу в сховищах, які "Укрнафта" передає "Нафтогазу", то цей газ має бути повернутий "Укрнафті", - додав Вітренко.

За його словами, наглядова рада "Укрнафти" унеможливила нецільове використання цих коштів, ухваливши рішення, що гроші від реалізації цього газу мають йти виключно на сплату податкового боргу і податків, які виникають у зв'язку із здійсненням цих операцій.

Топ-менеджер "Нафтогазу" нагадав, що реалізацію механізму оплати НАК отриманого від "Укрнафти" в попередні періоди природного газу з паралельною оплатою останнього податкового боргу було запропоновано ще уряду Володимира Гройсмана, який заблокував це рішення. У свою чергу уряд Олексія Гончарука нещодавно зняв обмеження на реалізацію цієї угоди.

Вітренко уточнив, що НАК планує викуповувати в "Укрнафти" газ із ПСГ за цінами березня 2019 року, а газ, що добувається, - за поточними цінами.

Як повідомлялося, в лютому 2019 року "Нафтогаз" заявив про намір викупити в "Укрнафти" 4 млрд куб. м природного газу за компенсацію, яку компанія має отримати від держави у рамках покладених на неї спеціальних обов'язків на ринку газу (PSO).

Зокрема, планувалося укласти договори купівлі-продажу НАК в "Укрнафти" 1,25 млрд куб.м газу і 0,75 млрд куб. м поточного та майбутнього видобутку, а також 2 млрд 61,805 млн куб. м з ПСГ.

ПАТ "Газпром" 29 грудня 2019 року перерахував НАК "Нафтогаз України" $2,918 млрд на виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Голова правління НАК Андрій Коболєв зазначав, що перераховані "Газпромом" кошти надалі перебувають на рахунках НАК, їх подальший розподіл вирішиться під час дискусії з урядом.

НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, - близько 42% акцій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ