Хоробрим є не той, хто страху не знає, а той, чия благородна душа його перемагає.
Вільям Шекспір, англійський драматург і поет, один з найзнаменитіших драматургів світу

Степанов допускає затримку поставки вакцини компанії Sinovac

3 березня, 2021 - 09:41
Фото: РБК-Україна

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов допускає затримку поставки китайської вакцини від коронавірусної інфекції CoronaVac виробництва компанії Sinovac Life Sciences.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Згідно з контрактом, ми очікуємо постачання перших 700 тис. доз протягом 30 календарних днів після реєстрації вакцини. Вакцину було зареєстровано 6 лютого в Китаї, тобто 6 березня вони мають поставити в Україну. Я дав доручення, щоб ситуацію з'ясували в контрагента, але мені щось підказує, що може бути перенесення термінів", - сказав він в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24".

Водночас він наголосив, що через дефіцит на вакцини також затримується поставка в рамках ініціативи COVAX 117 тис. доз вакцини Pfizer.

"Ми в січні отримали підтвердження поставки в середині лютого, але сьогодні вже 2 березня, а вакцини немає", - сказав він.

"Подивіться, що відбувається в Європі, та сама AstraZeneca переносить терміни, Pfizer переносить терміни", - резюмував він.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я до 6 березня очікує поставки вакцини CoronaVac, виробленої китайським виробником Sinovac і закупленої МОЗ коштами держбюджету.

МОЗ планував розпочати вакцинацію проти COVID-19 із використанням двох вакцин - виробництва Pfizer/BioNTech (117 тис. доз, які буде отримано в рамках механізму COVAX) і AstraZeneca (1 млн доз за прямими закупівлями коштами державного бюджету та 2,2-3,7 млн доз, отриманих у рамках COVAX). Обидві вакцини вже подано на реєстрацію в Україні. Постачання вакцини Pfizer очікувалося наприкінці лютого – на початку березня.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ