Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Українські вчені випробовують методику лікування COVID-19 стовбуровими клітинами

3 березня, 2021 - 21:49
Фото: Facebook / Інститут молекулярної біології і генетики

Вчені з Національної академії наук України розробили методику лікування COVID-19 за допомогою стовбурових клітин.

Про це повідомляє пресслужба Інститут молекулярної біології НАН України.

Вчені отримали результати першого етапу клінічних досліджень з лікування важкої коронавірусної пневмонії стовбуровими клітинами. У дослідженні взяли участь 13 пацієнтів з тяжким перебігом хвороби. На другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені у чотирьох з 13 пацієнтів. На 24-ий тиждень у решти пацієнтів спостерігалося пришвидшене відновлення легенів.

"Ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогодні застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканини легень внаслідок пневмонії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", – поясним старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ Володимир Шаблій.

Клінічне дослідження лікування COVID-19 стовбуровими клітинами проводиться за участю Інституту клітинної терапії у співпраці з Київською міською клінічною лікарнею № 4 та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського. Клітинні препарати виготовлено біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії відповідно до міжнародних стандартів.

"Для того, щоб отримати повноцінні дані стосовно ефективності даного методу, спостереження за пацієнтами має тривати не менше року. Ми повинні порівняти віддалені результати ефективності застосування стовбурових клітин з методом лікування, що затверджений протоколом МОЗ. Дані спостереження на 24-ий тиждень після введення дозволяють зробити висновок, що метод застосування стовбурових клітин є не тільки безпечним, не спостерігалося жодних небажаних явищ, а й ефективним як у швидкості одужання пацієнтів, так і у попередженні розвитку фіброзу легень", – додав Шаблій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ