Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

ВР планує скасувати перехід на літній і зимовий час

3 березня, 2021 - 15:05
Фото ridna.ua

Верховна Рада України планує скасувати перехід на літній і зимовий час.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний законопроект "Про обчислення часу в Україні" (№4201) на пленарному засіданні в середу в першому читанні підтримали 277 народних депутатів.

"Щороку перехід на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня. Зокрема, цьогоріч він запланований у ніч із суботи (24 жовтня) на неділю (25 жовтня). Сподіваємося, що у разі підтримки Верховною Радою України це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім", - йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, стаття 5 цього законопроекту передбачає, що сезонний перехід часу на території України у подальшому не здійснюватиметься.

Автор законодавчої ініціативи, перший віце-спікер Руслан Стефанчук наголошує, що такий "сезонний часовий стрибок" призводить до зміни біологічних ритмів людини і негативно позначається на загальному стані людини.

Крім того, документ пропонує закріпити на всій території України без винятку єдиний київський час. Ініціатор законопроекту вважає, що це забезпечить захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки на тимчасово окупованих територіях країни встановлений час держави-агресора - Російської Федерації.

"Основна ідея цього законопроекту - запровадити природний для України зимовий час +2, який відповідає поясному часу, і відмовитися в подальшому від переведення годинників", - зазначив Стефанчук під час розгляду законопроекту в залі засідань Верховної Ради в середу.

У разі ухвалення законопроекту в цілому він набуде чинності через три місяці після його офіційного опублікування в парламентській газеті "Голос України".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ